14.000-17.000 TL'ye Intel ve NVIDIA sistem önerisi

• Konuyu başlatan BVK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 251
Bütçe
17000

BVK

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Yakın zamanda 14-17 bin TL aralığında bir sistem toplamayı düşünüyorum. Daha önce Ryzen+AMD sistem kullandım ve performans anlamında ciddi sorunlar yaşamıştım, sanıyorum yaklaşık 3-4 yıl kadar önceydi. Bu yüzden Intel+NVIDIA tabanlı bir sistem toplamak istiyorum. Forumda her sistem önerisine aşağıdaki bilgisayar tavsiye edilmiş. Ancak sistem Ryzen+AMD tabanlı ve açıkçası AMD ekran kartlı bir sistem almak istemiyorum. NVIDIA tarafında RTX 3060 veya üzeri bir sistem önerisinde bulunabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
17.000₺'ye 3060 Ti'dan daha iyi performans veren 6750XT'li şu model varken "yok aga ben yine Intel alacağım banane" diyorsanız bunu düşünebilirsiniz. 300₺ aşıyor ama isterseniz 10. nesil Intel işlemcili bu modeli alabilirsiniz. Nihai karar sizin ama böyle bir paraya sırf marka takıntısı nedeniyle 10400F veya 11400F almaya benim mantığım ve yüreğim elvermezdi. AMD ile geçmişte yaşadığını problemi pekala Intel ile de yaşama şansınız var, teknoloji biraz da şans işi.

Herkese merhaba,

Yakın zamanda 14-17 bin TL aralığında bir sistem toplamayı düşünüyorum. Daha önce Ryzen+AMD sistem kullandım ve performans anlamında ciddi sorunlar yaşamıştım, sanıyorum yaklaşık 3-4 yıl kadar önceydi. Bu yüzden Intel+NVIDIA tabanlı bir sistem toplamak istiyorum. Forumda her sistem önerisine aşağıdaki bilgisayar tavsiye edilmiş. Ancak sistem Ryzen+AMD tabanlı ve açıkçası AMD ekran kartlı bir sistem almak istemiyorum. NVIDIA tarafında RTX 3060 veya üzeri bir sistem önerisinde bulunabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Bugün itibari ile donanım arşivinin incelemesini yaptığı linkteki pc baya hoşuma gitti, kalan bütçe ile sıvı soğutma, anakart yükseltmesi yapabilirim diye düşünüyorum. Sizlerin düşüncesi nedir?

Link

Yeni konular

Geri
Yukarı