14.000₺ bütçeye cep telefonu tavsiyesi

Bütçe
14.000₺
iPhone 11'in ekranı kötü mötü değil sadece paneli kötü, bunun dışında iPhone 11, S20FE'yi geçtim S21FE ile başa baş giden bir telefon. Bilip bilmeden konuşup iPhone 11'den 1.000 kat daha kötü bir telefon öneriyorsunuz, bir de beğenmedim attığım için mesajlarıma gülüyorsunuz.
Önerdiğim telefon iPhone 11'in yarı fiyatı. Siz ise seneye güncelleme almayacak IPS HD+ bir telefon öneriyorsunuz. iPhone 11 fiyatına S22 var. S22 mi daha iyi iPhone 11 mi? Zaten Apple kullanmayan birisi iPhone 11 övmezdi, şaşırmadım.

Önerdiğim telefon iPhone 11'in yarı fiyatı. Siz ise seneye güncelleme almayacak IPS HD+ bir telefon öneriyorsunuz. iPhone 11 fiyatına S22 var. S22 mi daha iyi iPhone 11 mi?

S22'nin ne kadar sorunlu olduğunu bilmiyorsunuz galiba, ayrıca iPhone 11'in güncelleme desteğinin bitmesine daha 1 yıldan fazla bir süre var. Güvenlik ve uygulama güncellemelerini söylemiyorum.

Arkadaşlar Iphone 11'i ikinci el alacağım. Yani 13.000-14.000 bandında satılan telefonlara bakıyorum. Yoksa sıfırına tabii o kadar veremem.

@Erenk1905 12 Mini fiyatları da 20.000 bandında hocam, çok fazla benim için.
@fatsaordu Konuda yazmıştım aslında, Samsung M ve A serilerine bakmıyorum. Yine de teşekkür ederim.

Önerdiğim telefon iPhone 11'in yarı fiyatı. Siz ise seneye güncelleme almayacak IPS HD+ bir telefon öneriyorsunuz. iPhone 11 fiyatına S22 var. S22 mi daha iyi iPhone 11 mi? Zaten Apple kullanmayan birisi iPhone 11 övmezdi, şaşırmadım.
S22 20k bandında, konu sahibi ikinci el 11 alacak. Aynı fiyatta değiller.
Ayrıca 1 yıldan fazla güncelleme almaya devam edecek.
Sen sormadan söyleyeyim, S21 kullanıyorum.

Arkadaşlar iPhone 11'i ikinci el alacağım. Yani 13.000-14.000 bandında satılan telefonlara bakıyorum. Yoksa sıfırına tabii o kadar veremem.

@Erenk1905 12 mini fiyatları da 20.000 bandında hocam, çok fazla benim için.
@fatsaordu konuda yazmıştım aslında, Samsung M ve A serilerine bakmıyorum. Yine de teşekkür ederim.

O fiyat bandında satılan 11leri iyice bir kontrol et. Sıfırı 25k TL olan bir cihazın ikinci eli 14K TL olması bana mantıklı gelmiyor.

Şu an kullanmış olduğum iPhone 6 WhatsApp'a girmiyor, kendi kendine ses açıp kısıyor, Uygulamalar ve bildirimleri düzgün çalışmamaya başladı. Yeni telefon arayışındayım ve bütçem 14.000₺ civarı.

Telefonda çok üstün özellik aramıyorum. Benim telefondan istediğim şeyler basit, ömrü uzun olsun (en az 4-5 yıl), bu süre zarfında kasma veya donma yaşatmasın. Şöyle ki iPhone 6 bile son 2 yıldır kasmaya başladı, son 5-6 aydır da uygulamalarla ilgili sorun çıkarmaya başladı. Bu sebepten ötürü aslında yine iPhone bakıyorum. iPhone 11 bulabilirsem onu almak var aklımda.

Dün S20 FE ile çok karşılaştırıldığını gördüm ve S20 FE'yi araştırdım. Bu da artık güncelleme almayacağı için ne kadar götürür emin olamadım. Arkadaşım S21 FE önerdi, ona baktım ama onlar da 16.000₺ fiyattan başlıyor. Duruma göre bütçeyi zorlayıp alsam mı diyorum ama Android telefonlar uzun süre götürür mü emin olamıyorum.

Kendimi şöyle özetleyeyim:

• Telefonda hiç oyun oynamam.
  • Aktif bir şekilde sosyal medyayı, LinkedIn'i, Gihtub'ı vs. kullanıyorum.
  • Fotoğraf kalitesi de benim için olmazsa olmaz bir şey değil.
  • Realme, Xiaomi, Oppo vs. telefonlara hiç bakmam, bakmak da istemiyorum. Ya Samsung, ya da Apple olacak. Samsung'da da M ve A serisi düşünmüyorum.
Çok fazla şey istemiyorum. Sadece uzun yıllar telefonu rahatlıkla kullanayım istiyorum.

Şu an 3 seçenek var gibi gözüküyor önümde:
  • iPhone 11
  • Samsung S20 FE
  • Samsung S21 FE (Bunda biraz bütçeyi zorlamam gerek)
Sizin de görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
Ben S20FE öneririm kendim kullanıyorum iyi telefon ama bütçeyi zorlayabilirseniz S21FE'de alabilirsiniz.iPhone 11'de iyi telefon ama fiyatı uçuk bence 2. el içinde olsa.

@fatsaordu Konuda yazmıştım aslında, Samsung M ve A serilerine bakmıyorum. Yine de teşekkür ederim.

O kısmı görmemişim kusura bakmayın. Etrafımda bir sürü iPhone 11 kullanan arkadaşım var ve memnun değiller, o yüzden pek sıcak bakmıyorum, kendim de Samsung kullanıyorum. İyi Sosyaller.

Hocam ben İOS cihaz sevmem (alışkın değilim) ama iPhone 11'in hakkını yemeyin çünkü renk doğruluğu çok iyi iPhone 11'in IPS panel olması çok bir şey değiştireceğini zannetmiyorum ama bana göre fiyatınıda haketmiyor.

@Erenk1905 Bizim şirkette telefon al-sat yapan biri var. Onunla bakıyorum. Sitelerdeki fiyatların altında bulabildiğini söyledi ama son 1 aydır yok satıyormuş. Denk gelirse haber edecek ama bu telefona da sabrım kalmadı. 14.000'e buluruz dedi de bulana kadar ben bir seçim yapıp karar vereyim istiyorum en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı