14.000 TL Laptop Tavsiyesi

Scorpionsfr

Hectopat
Daha fazla  
Makine Mühendisliğine yeni başlayacağım, aynı zamanda oyun meraklısıyım. Doların önlenemez yükselişinden önce laptop almam gerekiyor. 4-5 model arasında kaldım ama gerçekten çok kararsızım. 1- RTX2060 ve GTX1070 arasında hangisini seçmem gerelkiyor emin değilim. Mühendislik uygulama ve programlarında sizce hangisi en az 4-5 yıl sorunsuz götürür. 2- Aşağıda atacağım modellerden MSI GE ve GL serisi var. GL serisi ucuz olduğundan almak istiyorum ama çok fazla kötüleyenler de olmuş. Yardımlarınızı bekliyorum. Bütçem maksimum 14.000 bu paraya ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda sizce ne yapmalıyım? GL serisinin ekranını 60 Hz olması da ayrı handikap :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Tulpar T7 V18.1 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Birde ge75 alacaksan newegg sitesinden al orada baya ucuzdu türkiyeye göre
Monsterdan çok çektiğim için uzak duracağım bu seferlik :(
Newegg'de gümrük ücretini kestikleri halde bazen gümrükte takılabiliyor diyenler çok Siz daha önce alışveriş yaptınız mı oradan?
Attıklarınız arasından GE75 ekran kartı açısından avantajlıdır.
Onun da ekran kartı 2060, ne farkı var ki?

Monsterdan çok çektiğim için uzak duracağım bu seferlik :(
Newegg'de gümrük ücretini kestikleri halde bazen gümrükte takılabiliyor diyenler çok Siz daha önce alışveriş yaptınız mı oradan?

Onun da ekran kartı 2060, ne farkı var ki?
Yok ya takılmaz gümrük ücretini ödedikten sonra hem neweggde hem amazonda ben neweggden almayı planlıyorum ge75

Hocam ben de sizle aynı durumdayım ve tesadüfe bakın ben de makine okuyorum :D
Bence 1070 yerine 2060 tercih edebilirsiniz. 2060'ın benchmarkları 1070ten daha iyi ve ilerdeki oyunların render teknolojisini de destekler. MSI'ın daha ucuz gelen kasalarının kalitesi düşük oluyor gibi (MSI menteşe sorunu diye araştırabilirsiniz). Asus'un kasa kalitesi bana göre çok daha iyi (hem kalite hem tasarım olarak) Ben de MSI GE75 , GE 63 ya da Asus GL704GV arasında kaldım. 32gb ram günümüz oyunlarda 16gb rame göre neredeyse hiçbir fark yapmayacaktır (belki 3-4fps). RAM konusunda fark edecek şey bu alanda single ya da dual channel olması. MSI'ların RAM'i dual cahnnel sanırım ve bu genelde yüzde 15 daha iyi performans sağlıyor fakat Asus'un RAM' sanırım single channel. Eğer indirim olursa MSI GS65 serisi de çok ses getirdi. Ayrıca bilgisayarı derse götürmeniz gerekirse şarj dayanma süreleri de önemli ve bu 3 bilgisayarın da şarjsız dayanma süresi uzun değil. Asus'tan geçen aylarda biraz çektiğim için soğudum markadan ama yine iyi bilgisayarları var. Yurt dışından almak da şu açıdan riskli , garanti sorunu olursa aldığınız yerle ayarlamanız lazım ki kargo margo derken çok uğraştırır.

Hocam ben de sizle aynı durumdayım ve tesadüfe bakın ben de makine okuyorum :D
Bence 1070 yerine 2060 tercih edebilirsiniz. 2060'ın benchmarkları 1070ten daha iyi ve ilerdeki oyunların render teknolojisini de destekler. MSI'ın daha ucuz gelen kasalarının kalitesi düşük oluyor gibi (MSI menteşe sorunu diye araştırabilirsiniz). Asus'un kasa kalitesi bana göre çok daha iyi (hem kalite hem tasarım olarak) Ben de MSI GE75 , GE 63 ya da Asus GL704GV arasında kaldım. 32gb ram günümüz oyunlarda 16gb rame göre neredeyse hiçbir fark yapmayacaktır (belki 3-4fps). RAM konusunda fark edecek şey bu alanda single ya da dual channel olması. MSI'ların RAM'i dual cahnnel sanırım ve bu genelde yüzde 15 daha iyi performans sağlıyor fakat Asus'un RAM' sanırım single channel. Eğer indirim olursa MSI GS65 serisi de çok ses getirdi. Ayrıca bilgisayarı derse götürmeniz gerekirse şarj dayanma süreleri de önemli ve bu 3 bilgisayarın da şarjsız dayanma süresi uzun değil. Asus'tan geçen aylarda biraz çektiğim için soğudum markadan ama yine iyi bilgisayarları var. Yurt dışından almak da şu açıdan riskli , garanti sorunu olursa aldığınız yerle ayarlamanız lazım ki kargo margo derken çok uğraştırır.
Açıkçası oyunlar 2. planda benim için. CAD ve Solid uygulamalarında 1070 bi tık daha iyi performans veriyor 2060 a göre, kafamı biraz kurcaladı. Dual channel olayına daha önce bakmıştım zaten, yurt dışından alırsam eğer ordan fazladan ram getirteceğim. Siz asusta ne gibi sorunla karşılaştınız, ayrıca derslerde şarja takarız herhalde ya :D

Hocam 14 Bin TL Bütçeniz olduğuna göre üniversitede evde kaldığınızı var sayarak şunu söyleyebilirim. RTX 2060 ve i7 9700k sistemi monitör ile beraber 9 Bin tl ye toplayıp 5 bin tl yede i7 8750h bir laptop alabilirsiniz. Hem iki cihaz olur hemde 14 bin tl laptopu sürekli taşımak sıkıntı olur (batarya çizilme darbe vb.)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı