14.000 TL Laptop Tavsiyesi

OknSva

Centipat
Uzun süren araştırmalarım sonucu MSI GS65 serisi bir laptop almaya karar verdim. Tahmini olarak sorulacak sorulara şöyle kendimce cevap vereyim.

1- Muhendis değilim, render almıyorum. Çizim yapmıyorum. Freelance çalışıyorum, şu anki bilgisayarım Toshiba Satellite i3 ve 2011 yılından beri benimle, artık iyice yavaşladı ve 9 senede bir laptop alan biri olarak almışken uzun süre beni rahat ettirsin diye performanslı bir laptop almak istiyorum.

2- Freelance çalıştığım için çevremdeki insanlar ya da eve gelen misafirler ne iş yaptığımı anlayamadıklarından prestij göstergesi olarak da gördüğüm bir modeli almak istiyorum, ofisimde dururken bile dikkat çekmeli ya da bir yerlere taşıdığımda güzel durmalı, bu butceleri verıyorsam bu da benim için bir kriter.

3- Asıl oyun oynadığım platform PS (ıyı bir ASUS monitörüm var) ancak elimin altındaki laptopta son 4 yıldır hiç oyun oynanılmadı, bilgisayar kaldırmadığı için laptopta oyun oynanıldığını unuttuk resmen, bunun ıcın aldığım laptop 5 sene sonra bıle canım FM 2025 oynamak ısterse rahatlıkla açsın çalıştırsın istiyorum ya da olası bir GTA 6 cıktıgında mouse ıle su oyunu oynayayım dedıgımde ulan çalıştırır mı ki diye düşünmek istemiyorum. (GTX 1070-1660 Ti-RTX 2060 bunun ıcın yeterlıdır dıye dusunuyorum, daha uzerıne cıkmak ıstemıyorum butcem yetmıyor zaten)

4- Birçok model inceledim, ASUS TUF serisi plastık ve kalıtesız malzeme nedeniyle eledım. Aslında birçok modeli bu yüzden eledim, bir laptopa bu kadar para veriyorsak plastik malzeme yerine metal olmalı ama metal olurken de taşınabilirlik özelliğini kaybetmemeli dedim. (HP Omen serisi burada elendi). ASUS zephyrus alımınyum mu ogrenemedım.

5- Tüm bu karmaşık ve fiyat performans olarak bir araya gelmesi zor olan özellikler sonucunda kafamın içi onlarca kez çorba olsa da en son MSI GS65 serisinde karar kıldım.

MSI GS65: Bu cihazı kullanan arkadaşların tavsiyeleri ve deneyimleri benim için çok önemli, lütfen çekinmeden uzunca yazın. Vırus nedenıyle yasadıgım yerde bu tarz cıhazları ınceleme fırsatım olmuyor. Bu yuzden fotograf dahil paylasacagınız her turlu bılgı benım ıcın cok onemlı.

Ayrıca diğer maddelere itirazı olan ya da eklemek istediğiniz bir paylaşım olursa seve seve dınlerım. Tavsıye edecegınız laptoplar ındırımle 14 bın cıvarına gelmelı ama asla 14.500 TL'den fazla olmamalı :) Cunku daha fazlası cıkmaz :)

Değerli yorumları ile fikir belirten herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran boyutu konusunda bir tercihiniz var mı? 17.3" mi olmasını istersiniz yoksa taşınabilirlik açısından daha iyi olması için 15.6" mi?

Ekran olarak taşınabilirlik için 15.6 istiyorum.
Moderatör arkadaşlar size ulaşmamın bir yolu var mı acaba? Konuyu Gaming laptoplar bölümüne taşımak istiyorum, yazım kuralları nedeniyle 1 saatlik uyarı yedim, ve başlığımda hatalı bulunmuş, ama bu şekilde açtığım konu yanlış yerde olunca beklediğim cevapları bulamayabilirim. Ya da buradan silip oraya açabilirim üst üste açmak ceza nedeni o yüzden yetkililerden anlayış bekliyorum :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı