14 bin TL civarı oyun ve iş için F/P laptop önerisi

exiah

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba sadece LoL ve Valorant'ı rahat bir şekilde oynatacak yanı sıra Adobe programlarını rahat çalıştıracak 12 13 k bandında laptop arıyorum.

Bütçe artarsa.

Bu kadar uygun olmasının sebebi ne? 3050 var?
Üstünde U işlemci var. Düşük performanslı ofis bilgisayarlarında kullanılıyo genelde daha az performans daha çok pil saati mantığında. Malzeme kalitesi de gaming bilgisayarlara göre daha düşük ofis bilgisayarına 3050 koymuşlar gibi düşünebilirsin. Üstünde AMD işlemci olduğu için ram'ini mutlaka çift kanal 16 yapman gerekir %40-50'ye yakın fps artışı sağlıyor denendi onaylandı.

Üstünde U işlemci var. Düşük performanslı ofis bilgisayarlarında kullanılıyor genelde daha az performans daha çok pil saati mantığında. Malzeme kalitesi de Gaming bilgisayarlara göre daha düşük ofis bilgisayarına 3050 koymuşlar gibi düşünebilirsin. Üstünde AMD işlemci olduğu için RAM'ini mutlaka çift kanal 16 yapman gerekir %40-50'ye yakın FPS artışı sağlıyor denendi onaylandı.

Böyle kullanırsam ne olur sorun olur mu?

Bir de çift kanal derken örnek veriyorum şu an üzerinde 8 takılı bir tane daha 8 mi eklemem gerek yoksa o 8'i de çıkartıp tek 16 mı ekleyem bilmediğim için soruyorum

Böyle kullanırsam ne olur sorun olur mu?

Bir de çift kanal derken örnek veriyorum şu an üzerinde 8 takılı bir tane daha 8 mi eklemem gerek yoksa o 8'i de çıkartıp tek 16 mı ekleyem bilmediğim için soruyorum.

Bir tane daha 8 eklemen gerek.

Tamamdır RAM'i alıp herhangi bir bilgisayarcıya götürsem takar mı?

Bir de güzel F/P 8 GB RAM linki atar mısınız?

Takar ama kendin tak derim onlara pek güven olmaz. Zor değil zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı