14 bin TL'ye ikinci el Yurt dışı iPhone almak mantıklı mı?

Ahmet soydam

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, uzun süredir iPhone kullandığım için Android alma taraftarı değilim o yuzden Android gibi teklifler yazmayın. Şu an 14 bin civarına 12 Pro, 12 Pro Max cihazlarını bulabiliyorum 2. el yurt dışı olarak. Daha fazlasına bütçem yetmiyor, bu kapanma muhabbeti nasıl oluyor? 4 ay SIM 4 ay da e-SIM toplam 8 ay kullanılıyor, 4 ay da kapalı oluyor diyorlar 2. bir iPhone taşımak gerekiyormuş falan diyorlar, sizce yapılır mı? Bir de geçici kayıt diye bir şey var, 4 6 ay falan açık kalıyormuş telefon. O 4 ayı da onunla yapıyormuşsun. Sizce böyle bir şey var mı, yoksa şehir efsanesi mi? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

4 ay SIM 4 ay da e-SIM toplam 8 ay kullanılıyor, 4 ay da kapalı oluyor diyorlar 2. bir iPhone taşımak gerekiyormuş falan diyorlar

Bu evet var. Önerdiğim yöntemdir.

Bir de geçici kayıt diye bir şey var, 4 6 ay falan açık kalıyormuş telefon. O 4 ayı da onunla yapıyormuşsun. Sizce böyle bir şey var mı, yoksa şehir efsanesi mi? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Bu şehir efsanesi değil var. Ancak BTK bunu fark ederse kalıcı olarak IMEI'yi siliyor. Yani 8 ay olayı da artık her sene IMEI'si silinen cihaza gelmiyor. Bir nevi çöp oluyor. Bu uzatma işi paraya olduğu için yapanlar parasının derdinde bunu söylemiyorlar. BTK fark etmesi düşük ihtimal değil bu arada çok var IMEI'si silinen cihaz. O riske girilmez. Üstteki yöntemle kullanın.

Arkadaşlar merhaba, uzun süredir iPhone kullandığım için Android alma taraftarı değilim o yuzden Android gibi teklifler yazmayın. Şu an 14 bin civarına 12 Pro, 12 Pro Max cihazlarını bulabiliyorum 2. el yurt dışı olarak. Daha fazlasına bütçem yetmiyor, bu kapanma muhabbeti nasıl oluyor? 4 ay SIM 4 ay da e-SIM toplam 8 ay kullanılıyor, 4 ay da kapalı oluyor diyorlar 2. bir iPhone taşımak gerekiyormuş falan diyorlar, sizce yapılır mı? Bir de geçici kayıt diye bir şey var, 4 6 ay falan açık kalıyormuş telefon. O 4 ayı da onunla yapıyormuşsun. Sizce böyle bir şey var mı, yoksa şehir efsanesi mi? Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Paranı yurt dışı cihazlara vermeni önermiyorum yurt dışı, yenilenmiş cihazlara hiç bulaşma. Paranı biriktir ikinci el temiz hayalindeki cihazı al ya da sıfır kullandığın modelin bir üstünü al.

Yeni konular

Geri
Yukarı