14 bin TL'ye monitör önerisi

@Saint Lucia G274qpd qd modelinin incelemesi çıkmış. Kontrastı berbat. MSI G274QPF-QD Review

Evet biliyorum. Öneri potasında değil artık zaten.
Stokta da yok. Geldiğinde de pahalıya geliyor.
Bu monitörde panel piyangosu denen bir mevzu çok nüks etti.
MAG serisinde yaptıkları dizaynları alt sekmentinde yapamıyor.
Zamanında ölü piksel etiketi almıştı MSI. Böyle yer yer zedeliyor kendini.
Bu yüzden MAG önerisini yapıyorum.
Çünkü 2021 yılındaki varyantını aynı şekilde koruyor.

Evet biliyorum. Öneri potasında değil artık zaten.
Stokta da yok. Geldiğinde de pahalıya geliyor.
Bu monitörde panel piyangosu denen bir mevzu çok nüks etti.
MAG serisinde yaptıkları dizaynları alt sekmentinde yapamıyor.
Zamanında ölü piksel etiketi almıştı MSI. Böyle yer yer zedeliyor kendini.
Bu yüzden MAG önerisini yapıyorum.
Çünkü 2021 yılındaki varyantını aynı şekilde koruyor.

Hocam "TUF Gaming VG27AQML1A 260hz" monitör ile "MSI MAG 274QRFW 27" 180hz" monitör arasında kaldım arasında 3-4 bin tl farkı var ancak o kadar fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Çünkü özellik bakımından Asus bayağı önde görünüyor ama kalite olarak nasıllar bilemiyorum.

Hocam "TUF Gaming VG27AQML1A 260Hz" monitör ile "MSI MAG 274QRFW 27" 180Hz" monitör arasında kaldım. Arasında 3-4 bin TL farkı var ancak o kadar fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Çünkü özellik bakımından ASUS bayağı önde görünüyor ama kalite olarak nasıllar bilemiyorum.

ASUS özellik olarak kullancının genelde kullanmadığı ıvır zıvırları kağıt üzerinde yediriyor.
260Hz olması dışında bir artısı yoktur.
Eğer yüksek istiyorsanız ASUS alın. Diğer türlü kıyaslama yanlış oluyor. MSI MAG daha üstün bir monitör.

ASUS özellik olarak kullancının genelde kullanmadığı ıvır zıvırları kağıt üzerinde yediriyor.
260Hz olması dışında bir artısı yoktur.
Eğer yüksek istiyorsanız ASUS alın. Diğer türlü kıyaslama yanlış oluyor. MSI MAG daha üstün bir monitör.
240Hz'ye gerek yok sadece HDR10 ve bazı özellikleri iyi gibi duruyordu ama MSI önerilince onu seçtim zaten bakalım kargoda şu an :)

Merhaba @Saint Lucia hocam monitör çok iyi ancak smonitör tamamen siyah olduğunda fazla şeklde IPS glow oluyor bunun çözümü var mıdır? Kafa açımı değiştirdiğimde iyice fazlalaşıyor. Bu normal midir?

Merhaba @Saint Lucia hocam monitör çok iyi ancak smonitör tamamen siyah olduğunda fazla şeklde IPS glow oluyor bunun çözümü var mıdır? Kafa açımı değiştirdiğimde iyice fazlalaşıyor. Bu normal midir?

Köşelerde daha parlama oluyor.

Son düzenleme:

Çözümü yok. Zaten bir sorun değil bu.
Açıdan açıya şekil değiştirir doğrudur ve normaldir.
W-LED arka aydınlatma dizilimiyle alakalı ve yüksek parlaklık neticesinde oluşan görüntüdür. Siyahların tam siyah olması IPS'lerde pek mümkün değil. Onun için MiniLED'ya da OLED monitör gerekir. IPS panel kendi ışığını kendi üretmiyor.

Çözümü yok. Zaten bir sorun değil bu.
Açıdan açıya şekil değiştirir doğrudur ve normaldir.
W-LED arka aydınlatma dizilimiyle alakalı ve yüksek parlaklık neticesinde oluşan görüntüdür. Siyahların tam siyah olması IPS'lerde pek mümkün değil. Onun için MiniLED'ya da OLED monitör gerekir. IPS panel kendi ışığını kendi üretmiyor.
viewSonic VX2780J-2K aldım. Sizce iade etmekle uğraşıp MSI G272QPF almaya değer mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı