14 cm kasa fanı önerisi

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Kasamda halihazırda 4 tane fan bulunuyor fakat bu fanlar soğutmaya yetmiyor. (Kasanın ön tarafı camla kapalı.) ekran kartının 87-88 derecelere ulaştığını gördüm ve çözüm olarak 2 tane üste fan takmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Sağlam olduğu sürece bütçe fark etmez. RGB önceliğimdir çünkü diğer fanlarım da RGB.

117594831_2121514674660180_8679458747222796431_n.jpg
117718771_1785617894928985_7791435342702146081_n.jpg

Bütçeniz nedir ?
Sağlam olduğu sürece farketmiyor
Fiyatına göre gayet iyi bir fan, 72.8 CFM değerine sahip.
Sizce sıcak havayı atmasına yardımcı olur mu?

Fiyatına göre gayet iyi bir fan, 72.8 CFM değerine sahip.
Hocam bu fandan ben sipariş ettim 2 adet ancak birini takabildim diğerini anakart soğutması ve cpu güç baglantısı engelliyor. Kasanıza 2 adet 12 cm fan almanız daha mantıklı olacaktır.Bu fanların 12cm lik olanlarından bakın daha mantıklı olur.Ayrıca kalınlıkları diğer fanlara göre fazla oldugundan tam sığmıyorlar.

Fan takmanın aşırı bir etkisi olmayacağını şimdiden belirtmek isterim. Sonuçta tahliye için kullanılacak. Ekran kartınızın ısınmasında modeli, kasa, güç kaynağı, mevsimsel etkiler gibi sayısız neden olabilir.

Konudan bağımsız olarak RGB isterseniz önerimdir:

Kasamda halihazırda 4 tane fan bulunuyor fakat bu fanlar soğutmaya yetmiyor. (Kasanın ön tarafı camla kapalı.) ekran kartının 87-88 derecelere ulaştığını gördüm ve çözüm olarak 2 tane üste fan takmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Sağlam olduğu sürece bütçe fark etmez. RGB önceliğimdir çünkü diğer fanlarım da RGB.

Eki Görüntüle 637261Eki Görüntüle 637262
Kasanın önü kapalıysa o 3 fan hiçbir işe yaramıyordur. Ön kapağı çıkartıp sıcaklıklara yeniden bakın 😀

Kasanın önü kapalıysa o 3 fan hiçbir işe yaramıyordur. Ön kapağı çıkartıp sıcaklıklara yeniden bakın 😀
Toz girer diye açmıyorum ve yanda 2 şerit led var onlar da gider eğer açarsam. Tek çare öndeki camı kırıp toz filtresi yapıştırmak. Ama kasanın ön tarafı için mıknatıslı toz filtresi bulamadım..
Arkadaşlar 1 tane boşta molex kablom varmış sadece :/ ekstradan molex kablosu ekleyebilir miyim kasaya?

Fan takmanın aşırı bir etkisi olmayacağını şimdiden belirtmek isterim. Sonuçta tahliye için kullanılacak. Ekran kartınızın ısınmasında modeli, kasa, güç kaynağı, mevsimsel etkiler gibi sayısız neden olabilir?

Konudan bağımsız olarak RGB isterseniz önerimdir:

Arkadaşa bende katılıyorum ve yine de fan alacağım derseniz attığı ürün gerçekten kaliteli ve CFM değerleri vs. gayet iyi duruyor.

Geri
Yukarı