14 Cm Kasa Fanı Önerisi

Nazım Paşa

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Paşa
14 cm kasa fanı arıyorum. Maksimum bütçem 100 lira ama bir fana o kadar vermek de istemiyorum. Mümkünse 70 hatta 50 altı olsun. Fan Enthoo Pro M TG kasada egzoz fan olarak kullanılacak. Kesinlikle LED'li olmasını istemiyorum. Sessiz olması çok önemli. Yüksek performanslı ve orta seste bir fandansa ortalama performansta ve sessiz bir fanı yeğlerim. Bu nedenle PWM olmasını da istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. @Neurevt @BERWAR

Son düzenleme:

Minimum hızı 200 RPM olduğu için bunu tavsiye ederim. Tam anlamıyla egzoz fanıdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İkisini de biraz araştırdım. Aynı RPM'de neredeyse aynı CFM değerini veriyorlar. Ancak Silent Wings 3 14 dB daha sessiz. BioniX ise 1800 RPM ve 100 CFM gibi değerlere çıkabiliyor. Ancak bunu yaparken 30 dB değerlere çıkıyor. Bilemedim.

Şu fanı buldum: AK-FN073 Akasa 14cm Viper R Fan Soğutucu - Nanokatalog
1600 RPM değerinde 100 CFM çalışabiliyor. En yüksek sesi 21 dB.

PWM olduğundan ihtiyaç halinde o devirde döner eğer kasa içi boşta yeterli derecede soğuksa en düşük devirde dönecektir. Ne zaman oyun render gibi işlemler yapılırsa o zaman kademe kademe devir ve gürültü artacaktır. Silent Wings 1000 RPM'de sabit ise hiç tavsiye etmem.

@Neurevt son RPM değerlerinde ikisi de aynı dB değerlerinde ancak BioniX 40 m³/h daha yüksek değere sahip. Sizce niye Noctua olanı alayım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı