14. Nesil İşlemciler, 3 Ayrı Çekirdek Tipiyle Gelebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel-Meteor-Lake-Mobil-14.-Nesil.jpg

Intel’in Raptor Lake-S ve Raptor Lake-P işlemcileri yakın zaman önce sürücü desteği kazanmaya başlamıştı. Masaüstü platform için gelen 13. Nesil Raptor Lake-S serisi Ekim ayı civarında piyasada olacak. Raptor Lake-P mobil ise birkaç ay sonrasında mobil platforma adım atmaya başlayacak. Yeni yongalar için halen aylarca zaman olmasına rağmen, 14. Nesil Meteor Lake ailesiyle ilgili birçok […]

Devamı: 14. Nesil İşlemciler, 3 Ayrı Çekirdek Tipiyle Gelebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Güç tüketiminden yırtma ve silikon kalitesi çöp çekirdekleri kaktırma çabaları.

Yalnız son 2 yılda AMD başarısı ile fazla şımardı AMD özellikle 3000 nesline kadar AMD işlemci+anakartı rakip Intel işlemci fiyatına alırken şimdi tam tersi oldu ben tüketiciyim ben rekabeti severim güncel i3 ve i5 bandında şu anda AMD bir işlemci çıkarmayarak şımarıklık yapıyor ben sanmıyorum AM5 soketin piyasaya barış ve rekabet dolu bir fiyatla giriş yapacağını.

Şu proje AMD'nin projesi olsa herkes alkışlar ve merakla beklerdi. Intel yapıyor diye ne bu kin ne bu nefret? İ9 serisi hariç performans çekirdekleri AMD'nin gerisinde değil. Nitekim Intel'in performans çekirdekleri AMD'nin normal çekirdek mimarisinden daha performanslı.

Şu proje AMD'nin projesi olsa herkes alkışlar ve merakla beklerdi. Intel yapıyor diye ne bu kin ne bu nefret? İ9 serisi hariç performans çekirdekleri AMD'nin gerisinde değil. Nitekim Intel'in performans çekirdekleri AMD'nin normal çekirdek mimarisinden daha performanslı.
Gerçekten. Bu üç tip çekirdek olayını Android telefonlar ve ARM laptoplar çoktan kullanıyor. Apple hala 2 tip çekirdekte.

Geri
Yukarı