14 Pro Max telefon kapalıyken şarj azalması

• Konuyu başlatan fezco
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 450

fezco

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefonun pil sağlığı 99 arka plandaki her şeyi ve interneti kapatıp koyuyorum, sabah baktığımda %5-%6'lık bir azalma oluyor ve bu her seferinde oluyor. Arka planda şarjı yiyecek bildirim veya başka bir şey yok bu normal olamaz bence yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kaç defa açıklayacağız bilmiyorum...

Siz telefonun ekranını kapattığınız zaman telefon kapanmış olmuyor. Telefon arkaplanda bir sürü şeyle uğraşıyor. Şebekeye bağlı kalmaya devam ediyor. Bu yüzden de batarya gece bıraktığın gibi kalmıyor sabah uyandığında.

Bunu kaç defa açıklayacağız bilmiyorum...

Siz telefonun ekranını kapattığınız zaman telefon kapanmış olmuyor. Telefon arkaplanda bir sürü şeyle uğraşıyor. Şebekeye bağlı kalmaya devam ediyor. Bu yüzden de batarya gece bıraktığın gibi kalmıyor sabah uyandığında.
Telefonum yurtdışı olduğu için şu an kapalı yani şebeke gibi bir durum söz konusu değil dostum.

Telefonum yurtdışı olduğu için şu an kapalı yani şebeke gibi bir durum söz konusu değil dostum.
Telefon direkt olarak kapanmadığı müddetce bu dediğiniz durum mümkündür çünkü cihaz arka planda işlemlerini devam ettiriyor. Eğer telefon tamamen kapatılıp inip çay gidiyorsa büyük ihtimalle pil kalibrasyon kısmında sıkıntı var vardır.

Telefon direkt olarak kapanmadığı müddetce bu dediğiniz durum mümkündür çünkü cihaz arka planda işlemlerini devam ettiriyor. Eğer telefon tamamen kapatılıp inip çay gidiyorsa büyük ihtimalle pil kalibrasyon kısmında sıkıntı var vardır.
Bana hiç mantıklı bir sebebi varmış gibi gelmiyor bu durum bilemiyorum valla.

Telefonu ilk aldığım zamanlar bende de oluyordu. Zamanla kendiliğinden düzelmişti.

Ayriyeten eğer telefonun güncel sürümde değilse güncellemeyi deneyebilirsin.

Geri
Yukarı