iPhone 14 Pro Max yavaş şarj oluyor

Batuhan.K

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M H
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
Ram: Corsair 8gb 3200mhz Ddr4 (x2)
SSD: Kingston Nv2 500gb M.2 SSD
Ekran Kartı: MSI Geforce RTX 3060 Gaming Z Trio
Kasa: MSI Mag Forge 100R
Monitör: Rampage RM-550 Tactical 23.8" 144Hz
Merhaba, iPhone 14 Pro Max cihazım 4-5 saatte %20'lerden %80-90'lara geliyor. Şarj kablosu cihaz kutusundan çıkan kablo, adaptör ise MediaMarkt'tan alınma 20W adaptör. İnternetten baktığımda 1-2 saatte Full olmalı diyor. Fakat cihazım o kadar hızlı dolmuyor. Bu normal mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iPhone 14 Pro Max cihazım 4-5 saatte %20'lerden %80-90'lara geliyor. Şarj kablosu cihaz kutusundan çıkan kablo, adaptör ise MediaMarkt'tan alınma 20W adaptör. İnternetten baktığımda 1-2 saatte Full olmalı diyor. Fakat cihazım o kadar hızlı dolmuyor. Bu normal mi acaba?
Farkı prizde şarj etmeyi denedinmi

Mediamarktan aldığın adaptör orijinal mi? Bildiğim kadarıyla orijinal adaptör sadece Apple mağazasında satılıyor.

Mediamarktan aldığın adaptör orijinal mi? Bildiğim kadarıyla orijinal adaptör sadece Apple mağazasında satılıyor.
MediaMarkt gibi yerlerde sahte olma ihtimali yoktur diye düşündüm orijinalliğini sorgulamadım fakat apple ürünü farklı bir firmanın adaptörü değil. Faturada vs de apple olarak geçiyor çünkü

MediaMarkt gibi yerlerde sahte olma ihtimali yoktur diye düşündüm orijinalliğini sorgulamadım fakat Apple ürünü farklı bir firmanın adaptörü değil. Faturada vs de Apple olarak geçiyor çünkü.

Kendim 14 Pro için 20W şarj adaptörünü zorlu Center'dan satın aldım. Şarj aleti ve pil gibi unsurları firmanın kendisinden almak lazım diye düşünüyorum.

MediaMarkt gibi yerlerde sahte olma ihtimali yoktur diye düşündüm orijinalliğini sorgulamadım fakat Apple ürünü farklı bir firmanın adaptörü değil. Faturada vs de Apple olarak geçiyor çünkü.

Kanka Apple çoğu adaptörğ orijinal diye diye satılıyor bence adaptörde bir şey olabilr.

Yapay zeka destekli şarj gelmişti bir ara bu Apple telefonlara. O özellik açık mı? Veya Android'te olduğu gibi hızlı şarj özelliği aç kapat gibi bir ayar mevcut mu? Yapay zeka destekli ayar kapalı ve hızlı şarj açık ise Apple ile bir iletişime geç. İlk olarak uzaktan bağlantı sağlayıp kontrol yapıyorlar zaten. Olmadı Apple servise gitme imkanın varsa servise gidersin.

Geri
Yukarı