14 serisinde yanık ekran kronik hatası var mı?

AidenPearce

Hectopat
Yanlış hatırlamıyorsam X ve 12 serisinde belli başlı kronik hatalar vardı. Ekran solukluğu vb. 14 serisi de Always on Display özelliğine sahip ve bu özellik OLED ekran sayesinde mümkün oluyor. OLED ekran da çok fazla yanık yapan bir ekran. Konu Apple olunca bu tarz şeyler pek mümkün gelmiyor ama sonuçta teknolojik alet.

Sizce şu anda 14 serisi yeni çıkmışken 14 Pro alınır mı? Yoksa risk almayıp 13 Pro mu tercih edilmeli? Seçim sürecindeyim ve çok fazla detaya indiğim için kararsız kalıyorum.

@Tim fikriniz nedir hocam, fikrinizi almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
X serisi zaten kronik sorunlu bir model ama 12 öyle değil kendim de kullanmıştım sorun yaşamadım. İkisi arasından kesinlikle 14 Pro'yu tercih etmelisin ama fiyatına göre çok pahalı ben olsam 13 Pro alırdım.
12 de dediğim gibi soluk ekran sorunu olduğunu vs. okumuştum. Yeni çıkan bir model olduğu için ileride bazı sorunlar olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum.

Apple tarafından bunun etkilerini azaltmak için önlemler alındı. Özellikle dert etmenize pek gerek yok. Telefon hakkında pek sorun duymadım. iPhone 14 Pro modelini almanız daha mantıklı olacaktır. iPhone 13 Pro’yu tercih etmek için tek sebep ancak fiyat avantajı olabilir.

Apple tarafından bunun etkilerini azaltmak için önlemler alındı. Özellikle dert etmenize pek gerek yok. Telefon hakkında pek sorun duymadım. iPhone 14 Pro modelini almanız daha mantıklı olacaktır. iPhone 13 Pro’yu tercih etmek için tek sebep ancak fiyat avantajı olabilir.
Çok teşekkür ederim hocam. Daha önce Apple başka modeldeki kronik hataları servis kapsamında kabul etmediği için bu şekilde bir tedirginlik oluştu açıkçası.

Ben 14 PRO aldım, çok iyi cihaz ama tabi ki pahalı. Bir cihaz yada elektronik alet için ileride şu olur mu bu olur mu dersek hiç bir şey alamayız, kafayı yeriz. Çok irdeliyorsunuz. Biliyorum pahalı cihazlar, parasını haketmeyen cihazlar ama yapacak bir şey yok. Kaç sene önce adamın biri ferrari almıştı 10km gitmeden araba yanmıştı.

Ben 14 PRO aldım, çok iyi cihaz ama tabi ki pahalı. Bir cihaz yada elektronik alet için ileride şu olur mu bu olur mu dersek hiç bir şey alamayız, kafayı yeriz. Çok irdeliyorsunuz. Biliyorum pahalı cihazlar, parasını haketmeyen cihazlar ama yapacak bir şey yok. Kaç sene önce adamın biri ferrari almıştı 10km gitmeden araba yanmıştı.
40 bin ₺ 14 Pro 128 GB. Bu kadar fiyat ödeyince insan ''İlerde xx olur mu acaba'' diye düşünmeden edemiyor açıkçası.

40 bin ₺ 14 Pro 128 GB. Bu kadar fiyat ödeyince insan ''İlerde xx olur mu acaba'' diye düşünmeden edemiyor açıkçası.
İyi bir buzdolabı da 40 bin TL şu anda. İlerde buzdolabına bir şey olur mu diye düşünüp, stress yapsak yine kararsız kalırız. Elektronik şans işi. Elinize ulaştığında bozuk da olabiliyor. İleri tarihlere gerek kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı