14 yaş için lazer uygun mudur?

14 yaşında bir arkadaşım istedi bu konuyu açmamı;

Kendisi 14 yaşında ve yaşıtlarına göre ayak kılları daha çok ve kendisi bu durumdan şikayetçi, herhangi bir sağlık problemi yok, sadece ayak kıllarından tiksiniyor ve kendisi ile dalga geçiliyor. Lazer uygun mudur 14 yaş için? Gaziantep'te bilen varsa lazer epilasyon uygulayanlar mekanlar, yardımcı olursanız seviniriz.

Lazer yaşını falan ve etkilerini pek bilmediğimden onun hakkında bir şey demeyeceğim. Fakat ayak kılları için ağda yapabilir veya tıraş makinası ile halledebilir, jilet önermiyorum. Ağdayı sıcak ağda gibi şeyleride kullanabilirsiniz veya direkt Bim vb. gibi yerlerden hazır ağda alıp 5 dk içersinide eliniz ile veya sıcak bir şey ile ısıtıp da yapılabilir.

Hocam biraz bilgili olmalısınız, tıraş makinesi ile kesersek kılları ekstra uzaması artar mı?
Jileti bilmiyorum çünkü denemedim. Ağda çekilecek iş değil, uzaması daha uzun sürüyor ama kıllar sertleşiyor. Makinede sertleşme ya da gürleşme-ek uzama olmadı.

Bende de jilet ile sertleşti gibi oldu ve daha belirginleşti ve artı olarak çabuk çıkmaya başladı, ama ağda ile tüy gibi olmaya ve daha yavaş çıkmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı