14 yaşında 1.48 boy

Uzamak için bisiklet sürebilirsiniz(ayaklarınız pedala basmak için esneyecek şekilde)
Bara asılabilirsiniz.
Barfiks çekebilirsiniz.
Yüzebilirsiniz.

Merhabalar.
14 yaşındayım boyum ise çok kısa 148cm boyundayım. En fazla 153 gördüm. (metre farkı sanırsam 153'ü hastanede gördüm)
Lise 1'e geçicem ve herkes benden uzun. Bu aralar boyumu çok taktım. 14 yaşından sonra 15-20 cm uzama ihtimalim var mı? Ya da hiç 15-16 yaşlarında uzamış birisi var mı?
Boy hareketleri yapın, basketbol oynayın süt ve süt ürünleri tüketin.

153 ve 148 arasında büyük bir fark var. Senin yaşlarında biri için tabi. Zamanında uyu vitaminli süt falan iç.

Ne kadar saçma yorumlar yazmışsınız ya. Çocuk zaten kafayı taktım diyor. Biri allah kurtarsın kilon kaç der, diğeri bence uzamazsın bu yaşa kadar uzamadıysan der. İnsanlar cinsiyet de göz önüne alındığında 20-22 yaşına kadar uzarlar. Tabii bu herkeste böyle olmaz. Boy uzamasında en büyük pay genetiktir. Düzenli ve sağlıklı yaşam ve spor uzamaya yardımcı olurlar. O yaşına kadar az uzamış olması, uzamayacağı anlamına gelmez. Bazı insanlar 1 senede birden boy atarlar. Sen üzülme kardeşim. Uzarsın merak etme. Saçma yorumlara da cevap vermeye lüzum yok. Hayatına bak, mutlu ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı