14 yaşında 1.87 boy

“Devede’de boy var ama” lafını çok duyarsın kötü yanı bu bence boyun 1.92 falan civarı durur.

15 yaşına doğru 1.88'dim şuan 19.5'um 1.97'yim herkesin yanıldığı bir nokta ise basketin boy uzattığı.
O yaş aralığındaki çocukların gelişim çağının doruk noktası, basketbol oynayamaya devam ederekten kilonu bilmiyorum ama eklem ve tendonlarını sürekli aç-ger yapcağından, genel anlamda boyunun yarattığı dezavantajlardan bir tanesini büyük anlamda kapatırsın tabi bunun yanında stretching hareketleri ile desteklemeyi unutma bu yaş aralığında genel anlamda basketle uğraşan zayıf-uzun boylu çocukların ilerde patlak veren bel sorunları fazlası ile şahit oldum bu duruma. Sebebi de bilgilendirmeme yahut etrafında gerekli müdahale edilememeden dolayı.

Merhabalar. 2 hafta önce 14 yaşıma daha yeni girdim. Yani 2006'lıyım boyum ise 1.87. sizce boyum daha ne kadar uzar? (Genetiğimde 1.80 aşağısı yok) dayım: 186 babam: 190 amcam: 188 annemin dayısı: 195 yani anlayacağınız bizim ailede kısa yok fazla da uzun olmasını istemiyorum, boyumun. Sizce tahmini ne kadar olur? Basketbola gidiyorum bırakmak da pek istemiyorum.
195'i geçersin hocam . Herneyse 182 olan gariban ben gider.
Yalnız aga uzun kız bulmak sıkıntı ona yanarım.
Niye Allah'ın farzı mı uzun kız. Eğer illa ki uzun kız istiyor ise 170 civarı bulabilir 9cm topuklu 179 kız .Daha uzun isterse ithal ederiz zaten memlekette ithal olmayan tek şey kadın ve erkekler kaldı.

Hocam bende 13 Yaşındayım 1.88-1.89 arası bir boyum var. 112 kiloyum 2008 Doğumluyum.
1612762532901.png

Kendimi şirinler gibi hissetmeye başladım.

Geri
Yukarı