14 yaşında 167 cm kısa mıdır?

Doğruluğu falan yok dostum. 14 yaş tam olarak uzama yaşadır. Ortalama durduğu yaş ise 18-20 ya da kişiye göre 24 kadar bile devam eder. 14 yaşında 1.80 olan bir insan ile 1.67 olan insan uzamaları durduğunda 1.67 boyunda olanın 1.80 geçmesi gibi bir şey söz konusu dahi olamaz.
Hocam yanlışınız var. ergenlik kiminde 11 kiminde 14 de başlar. Çocuğun büyüme yaşı değişir yani benim arkadaşım var liseye aynı zamanda başladık. 6 sınıfta birden boy atıp 183 olmuş boyu. Liseye başlarken o 183cm idi ben 167 cm idim. Şuan ben 179 um o hala 183 böyle giderse onu geçeceğim. yani yanlışınız var.

1.80 Görürsünüz siz de lakin boydan çok vücudunuza önem verin. Spora başlayın güzel bir dış görünüş kazanın o zaman siz de onları kötü hissettirecek duruma gelirsiniz, onlar hiç bir başarısı olmayıp dış görünüşe göre insanları yargılayan insanlar sizi kıskanmaya başlayacaktır. Ayrıca insanların ne dediğini önemsemeyin daha çok gençsiniz boyunuz da yaşınıza göre iyi, uzarsınız.

Hocam yanlışınız var. ergenlik kiminde 11 kiminde 14 de başlar. Çocuğun büyüme yaşı değişir yani benim arkadaşım var liseye aynı zamanda başladık. 6 sınıfta birden boy atıp 183 olmuş boyu. Liseye başlarken o 183cm idi ben 167 cm idim. Şuan ben 179 um o hala 183 böyle giderse onu geçeceğim. yani yanlışınız var.

14 yaşındayken boyum 1.75 civarıydı şu an yaşım 24 ve 1.91 boyundayım. Öyle olsa o zaman uzamaya devam etmemem gerekirdi benim. Diğer taraftan erken ergenliğe girmek boy uzamasını olumsuz etkiler. Çok erken yaşta sakal çıkması vücut kıllanması testosteron hormonunun çok yüksek olması bunlar büyük etkenler.

14 yaşındayken boyum 1.75 civarıydı şu an yaşım 24 ve 1.91 boyundayım. Öyle olsa o zaman uzamaya devam etmemem gerekirdi benim. Diğer taraftan erken ergenliğe girmek boy uzamasını olumsuz etkiler. Çok erken yaşta sakal çıkması vücut kıllanması testosteron hormonunun çok yüksek olması bunlar büyük etkenler.

Hocam dediğiniz gibi aralarında 10Cm'den fazla fark varsa geçemez. Ama aralarında 5cm falan fark varsa kısa olan ergenlik bitince onu geçmiş olabilir.

Kardeşim :D? Nereden kardeşin oluyorum.

17 yaşında olduğuna gram inanmıyorum. Şu davranışından sonra özellikle. Dediğim şeye karşılık ufak bir detaya takılıyorsun "kardeşim". Şimdi toz ol.

Geri
Yukarı