14 yaşında ben aldırmak

Pismaniyee

Hectopat
14 yaşındayım ve vücudumdaki benleri fazla buluyorum. Hastaneye gitsem alırlar mı? Yaş sınırı falan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende araştırıyordum, hastanede sadece cerrahi yöntemle alıyorlar dikiş vb. fakat kliniklerde lazer, radyo frekans gibi yöntemlerle alıyorlar. Hastaneden aldırırsanız büyük bir iz kalabilir. Fakat kliniğe giderseniz ilk başta beninize bakıyorlar duruma göre o yöntemlerden biriyle alıyorlar, sonra kızarıklık oluşuyor, size krem veriyorlar. Yaklaşık 1-1.5 ay içinde kayboluyor. Aralarından en iyisi radyo frekans, tabii cilt beni için söylüyorum ben. Eğer et beni ise lazer ya da farklı bir şeyle yapabilirler. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız climed klinik öneririm fakat unutmayın kliniklerin fiyatı biraz tuzlu gelebilir. İnternette idea klinikte fiyat yazıyordu. Benim fiyat vermem doğru değil sanırım. O siteden fiyata bakarsanız diğer kliniklerde ona çok benzer fiyat. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz :).

Benim bildiğim 18 yaş ve hatta daha fazla yaş istenebilir. Benim boynumda doğum izi var öncesinde senin gibi düşünüyordum aldırmak istiyorum sonra nedense güzel geldi bana, bu düşüncelerden vazgeçtim çünkü bu doğum izi etrafımda hiç kimse de yoktu ve diğerlerindeki gibi kötü durmuyordu sanki dövme yapılmış gibi.

Hocam bende araştırıyordum, hastanede sadece cerrahi yöntemle alıyorlar dikiş vb. fakat kliniklerde lazer, radyo frekans gibi yöntemlerle alıyorlar. Hastaneden aldırırsanız büyük bir iz kalabilir. Fakat kliniğe giderseniz ilk başta beninize bakıyorlar duruma göre o yöntemlerden biriyle alıyorlar, sonra kızarıklık oluşuyor, size krem veriyorlar. Yaklaşık 1-1.5 ay içinde kayboluyor. Aralarından en iyisi radyo frekans, tabii cilt beni için söylüyorum ben. Eğer et beni ise lazer ya da farklı bir şeyle yapabilirler. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız climed klinik öneririm fakat unutmayın kliniklerin fiyatı biraz tuzlu gelebilir. İnternette idea klinikte fiyat yazıyordu. Benim fiyat vermem doğru değil sanırım. O siteden fiyata bakarsanız diğer kliniklerde ona çok benzer fiyat. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz :).
İzler geçici ise sorun yok zaten maske takıyorum. Fiyat ve ameliyat süresi nedir? Ve en az can yakan hangisi?

İzler geçici ise sorun yok zaten maske takıyorum. Fiyat ve ameliyat süresi nedir? Ve en az can yakan hangisi?

Hastane için mi yoksa klinik mi? Eğer klinik ise en az can yakan radyo frekans, ayrıca can yakma dediğimiz çok çok az bir yanık hissi. Sadece ilk başta uyuşturmak için ufak bir iğne yapılıyor. Ayrıca fiyat veremiyorum sanırım internet ortamında. Belirttiğim gibi idea klinik yazarsanız orada fiyat bulunuyor, fiyat diğer kliniklerde de çok benzer. Önerim İstanbul'da iseniz climed klinik. Ameliyatlık olay yok dövme yapıyor gibi yapıyorlar. 3 dakika falan sürüyor, maksimum 10. ayrıca doktora sorduğuma göre o kendi kızına da yaptırmış 2 yaşındayken. Yani her yaşınkini alıyorlar. Hatta internette de araştırabilirsiniz. Zaten bende 18 yaşının altındayım aldırdım. Şu ana kadar sorun çıkmadı. Fakat hastane için sorduysanız maalesef hiçbir bilgim yok. Tek bilgim cerrahi yöntemle dikiş atılarak yapıldığı. Zaten bu da en çok can yakan teknik.

Eğer et beniyse aldırma derim, kendi kendine bile kopup düşebiliyor. Boyun çevremde farklı zamanlarda iki tane çıkmıştı ama bir süre sonra nasıl olduysa düştü. Bana kalırsa normal benlerini de aldırma ama tercih meselesi :)

Geri
Yukarı