14 yaşında birisi için 165-170 boy normal mi?

Sametls

Femtopat
Beyler 14 yaşıma yeni girdim ve boyum 165-170 arası. Ben de bu yıl boyum uzaması için beslenme olarak (süt-yumurta-muz-portakal) gibi şeyleri tercih edip üstüne bir de bir kaç egzersiz hareketleri ve ip atlayarak spora da yönelmeye çalışıyorum. Sizce bu yaptıklarımı doğru mu ve boyum 180 e kadar yolu var mı? Genetiğim elverişlidir dedem 185 olduğu için. Bu arada tavsiyeleriniz varsa açığım.

Beyler 14 yaşıma yeni girdim ve boyum 165-170 arası. Ben de bu yıl boyum uzaması için beslenme olarak (süt-yumurta-muz-portakal) gibi şeyleri tercih edip üstüne bir de birkaç egzersiz hareketleri ve IP atlayarak spora da yönelmeye çalışıyorum. Sizce bu yaptıklarımı doğru mu ve boyum 180'e kadar yolu var mı? Genetiğim elverişlidir dedem 185 olduğu için. Bu arada tavsiyeleriniz varsa açığım.

Bende 14 yaşındayım, bende yeni girdim ama benim boyum 175. benim boyumun 175 olması her halde her yemeğe oturuşumda (eğer sabahsa) 2 bardak süt, akşamsa 5-6 bardak ayran içmem. Ama tabii ki bu yaş için tabii ki normal 165-170 boy. Genetik açıdan sadece dedene bakmak yerine anne tarafınada bak onlarda seni etkilemiş olabilir. Ayrıca dedenden ziyade babanın boyuna bakman daha sağlıklı ve kesin sonuçlar vermene sebep olur. Eğer abin ablan varsa onun boyuna bakıp yaklaşık boyunun kaç olabileceğini yaklaşık olarak bulabilirsin.

Edit: Bol bol kalsiyum içeren şeyler tüket Ör: yoğurt ayran süt peynir vb.

Yüzme kursuna git ve protein tüket bol bol, vitaminlerini de yerinde al. Ailenizin boyu kısaysa sizin de kısa olur fakat benim ailemin boyu uzun olmasına rağmen benim kısa kaldı, kendinize dikkat etmeniz gerekiyor, bu arada uyku düzeni de çok önemli, 14 yaşında birisi bu saatlere kadar oturuyorsa büyüme hormonu salgılamaz vücut.

Yeni konular

Geri
Yukarı