14 yaşında bıyıklar kesilmeli mi?

Şimdi ben berbere gittiğmde adam benim sakalımı saçımı kesti ama 14 yaşındaym bıyıklarım hafiften çıkmaya başladı alsam daha fazla gelir mi gelmesinin sebebi nedir?
Alırsam makine ile mi alayım yoksa jiletle mi?
Çok rahatsız ederse makineyle kısalt kafii. Çıkacak zamanın ne erkeni ne geci olur,heves etme erkenden.

Şimdi ben berbere gittiğmde adam benim sakalımı saçımı kesti ama 14 yaşındaym bıyıklarım hafiften çıkmaya başladı alsam daha fazla gelir mi gelmesinin sebebi nedir?
Bence daha fazla gelmesi hurafe. Çıkmayacak insanda ne yaparsa yapsın çıkmıyor. Jilet ilk kez kullanacaksanız makine ile devam edin. İleriki süreçte jilete geçersiniz.

Jiletle alma, makine daha doğru olur.
2.si daha fazla gelmez fakat kesmeden önce doğal halinde sakal vs. bölümündeki kıllar eğik şekilde uzar. Kestikten sonra ilk zamanlarında dik şekilde çıkıcakları için sanki daha fazla çıkıyomuş izlenimi verip bizi yanıltır. Ama merak etme daha fazla sakal çıkmaz. Normali neyse o olur.

Geri
Yukarı