14 yaşında dava açılır mı?

Kıvanç Yusuf

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi 14 yaşındayım. Aynı semtte oturduğum bir eleman var o da 15 yaşında. Kendisi çok kişinin olduğu bir ortamda benimle alay etti ve sonrasında şaka yapiyoruz ya falan tarzı bir şey söyledi. Çocuğa zaten en başında beri sevmiyorum ve herhangi bir samimiyetim yok. Buna karşılık bende "kardeşim senin benimle ne samimiyetin var da benimle alay ediyosun." tarzı bir şey söyledim. O an pek umursamamış gibi davrandı ama ben bozulduğunu sezmiştim. Akşamında bana Instagram üzerinden küfürler etti ve üstüne "top" "zargana" gibi şeyler söyledi. Yalan olmasın güçlü bir insan değilim ve aynı zamanda zayıfım da. Bu yüzden böyle tiplerin açık hedefi oluyorum. Sizce bu ithamlar ve üstüne ettiği ağır küfürler ile beraber karakola gitsem şikayette bulunabilir miyim? Bulunsam bile bu şahıs nasıl bir ceza alır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir duruma dava açmak mantıksız açsanız bile bir şey olmaz.
Yaptığım araştırmada karşı tarafı ebeveyn aracılığıyla dava edebileceğimi öğrendim. Kaldı ki ailemin böyle bir şey ile uğraşacağını sanmıyorum. Tazminat davası açarsam para alabilirmişiz ailesinden ama uğraştırır. O yüzden davaya pek gerek yok. Sanırım kavga vs. yollarla halletmem gerekecek. Çocuğun da pek arkası yok zaten kuru sıkı.

Yeni konular

Geri
Yukarı