14 yaşında futbol ile vücut gelişimi nasıl olmalı?

Nova779

Femtopat
Daha fazla  
Direkt konuya gireyim;

Ben 14 yaşındayım çok küçüklüğümden beri futbola ilgi duyuyorum... 9-10 yaşıma kadar her gün mahallede top oynardım ama hiç futbol okuluna falan gitmedim, dolayısıyla teknik meknik öğrenmeden sadece deli danalar gibi koşuştururdum. Sonra bir gün mahalledeki arkadaşlarımla aram açıldı ve mahallede oynamamaya başladım. (Fiziğim ve boyum 6. sınıfa kadar çok iyiydi, 6. sınıfta okulun en uzunlarındandım birine omuz atsam okul dışına gidiyordu) ve araya korona girdi. Ben evden dışarı çıkmamaya başladım, ne güneş ışığı gördüm ne spor yaptım... Sonra okula bir gittim herkesin boyu benden uzun olmuş, spor yapmaya falan başladım boyum diğerlerinden kısa olsa da genetiğim iyi olduğu için hemen fiziğimi toparladım ve boyum da düzenli uzamaya başladı.
(Şu anda daha ergenliğe girmedim sesim falan kalınlaşmadı, 6.sınıfta 1.56ydım koronadan sonra 8.sınıfa başladığımda 1.62ydim şu an 9.sınıfım 1.69um)
9.sınıfın başında futbol oynamaya başladım, tam bir kazmaydım pas atma top döndürme falan hiçbir şey yoktu... 2 hafta önce top aldım ve teknik denilen şeyi öğrendim. Teknik antrenman falan yapmaya başladım, şutlarım zaten iyiydi, çok iyi top sürmeye başladım, tekniğim gelişti fakat tek bir sorunum vardı çalımı nerede atacağımı bilemiyordum. LGS'den güzel bir puan aldığım için güzel bir liseye gitmiştim ve meslek hedeflerim vardı. Şu anda okulumu ve futbolu aynı anda devam ettirmek istiyorum...

Size sorularım; boy olarak arkadaşlarıma yetişebilir miyim? Futbolda çalım nerede atılır? Okul ve futbol bir arada gider mi? Çalışmaya devam edersem altyapıya seçilebilir miyim? Bu yaştan sonra futbola devam edilir mi? Futbol için yaşım çok mu geç?

Not: Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Belirtmediğim yerler olabilir söylerseniz onlar hakkında da bilgi verebilirim. Beni aydınlatırsanız size çok minnettar olurum...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı