14 yaşında kas çalışmak

"Mekik yerine şu daha etkilidir." diyerek konuyu saptırma. Ben karın için en etkilisi mekiktir demedim, sen mekik karında etkili değil dedin, ben de etkili olduğunu söyledim mesele bu. Tekrar ediyorum mekik karın bölgesi için etkilidir, en etkilisi diyen yok ama "Mekik karın bölgesi için etkili değildir." demek yanlış bilgidir. Bana işimi öğretme. Karın kasının kritik noktası da kilodan kiloya değişir. Kişi zayıfsa beslenme yerine hareket karın kası için daha etkilidir.
🤣 Evet. Mekik karın kasından daha çok kasıkları çalıştırıyor. Hocalarıma sordum.

Zaten beslenme kritik noktadır. Yağlıysan az yiyeceksin, zayıfsan daha fazla yiyeceksin.

Ben yerinde olsam ayrı bir spor branşına öncelik verirdim. Dövüş sanatları olabilir. Yetenekli çıkarsanız iyi ilerleyebilirsiniz. Bu yaşları bu tarz sporlarla değerlendirmek daha mantıklı geliyor.

@electurzz

Hâlâ ısrar ediyorsun :D Ben mekik kasıkları çalıştırmaz mı dedim? Sen mekiğin karında etkili olmadığını söylüyorsun, bu yanlış bir bilgidir. Mekik karın kasında gayet de etkilidir, kendimden biliyorum. Dediğim gibi kasıklarda da etkili olması karında etkili olmadığı anlamına gelmez.

@electurzz

Hâlâ ısrar ediyorsun :D Ben mekik kasıkları çalıştırmaz mı dedim? Sen mekiğin karında etkili olmadığını söylüyorsun, bu yanlış bir bilgidir. Mekik karın kasında gayet de etkilidir, kendimden biliyorum. Dediğim gibi kasıklarda da etkili olması karında etkili olmadığı anlamına gelmez.
Galiba anlamıyorsun.

Geri
Yukarı