14 yaşında kilo verip kas yapmak

Mehmet Efe70

Centipat
Daha fazla  
Ben 14 yaşındayım. Liseye yeni geçtim. Biraz kiloluyum, ancak hareketini kısıtlanıyor. Ancak bel simidim ve göğüs yağlarım var. Bu bayağı kötü gözüküyor. Dogal olarak kızlara ilgi duymaya başladım. Bu yağlı görünüşümden kurtulmak istiyorum. Boyum1.51 kilom 50.bana beslenme programı ve yapmam gereken hareketleri gösterebilir misiniz? Teşekkürler...

50 kilo çok fazla değil hocam. Yemene dikkat edersen çok değil biraz spor yaparsan rahat verirsin. Düşündüğün kadar zor bir şey değil.

bende de aynı durum var kilom 76 ve boyum 1.85 ama yağ oranım fazla bende de bel simidi var program hazırlayacak kadar bilgim yok ama günde 6 litreyi aşmayacak sürede su içsen paketli gıdaları azaltsan ve spor salonunda 30 40 dakika kardio yapsan çok iyi olur ben bu planı yaparak 3 ayda %20 yağ oranı düşürdüm aynı planda devam edeceğim yakında

Kas yapamazsın o yaşta yapabileceğin şeyler şınav tarzı basit haraketler yapıp bol bol yürüyüş veya bisiklet sürüşü yapman.

Kas yapamazsın diye bir şey yok hocam yapan da var fakat çok çalışmak lazım.
Çok çalışmak dediğin ilaç kullanıp çok çalışmak oluyor. Sağlığınıza zarar veriyorsunuz kardeşim bu yaşlarda kas merakına girmeyin ağır yüklerin altına yatmayın boyunuz uzamaz ve sakatlanırsınız.

@scalyy Spor yapmak boyu kısaltmaz hatta kemiklerinize çok iyi gelir benim dediğim şey ağırlık altına yatıp kas yapmak. Ağırlık altına yatarsan boyun yine kısalmaz sadece uzaman durabilir ve sakatlanma riskin olabilir. Ek olarak 14 yaşında 1.85 boy neymiş yahu?

Geri
Yukarı