14 yaşında kas nasıl geliştirilir?

14 yaşında 47 kilo bir çocuğun protein ihtiyacını karşılayabilmesi için takviyeye ihtiyacı yoktur. Çünkü günlük protein ihtiyacı besinlerden karşılayamayacağı ölçüde değildir.
Zaten kullansın diye diretmiyorum, besin değeri takibi yapıp gerekli proteini karşılayıp karşılayamadığına bakmak zorunda, karşılayamadığı yerde takviye almak zorunda.
Karşımda protein tozu satmaya çalışan MacFit PT'si var gibi hissettim.
Daha önce bu tarz insanlar ile muhatap olduysanız bilemem ancak doğru kas gelişimi için tavsiye veren birilerini küçümsemek sizin için basit gibi.
Sen bence ikimizin dediğine de güvenme ve bir devlet hastanesinden diyetisyen randevusu alıp öncelikle yaşına ve vücuduna uygun, artı olarak da isteklerine göre bir beslenme programı oluştur. Merak ettiklerini de işin uzmanına sor.
Katılıyorum, burada her söylenene uyulacak olursa zaten o kişi kafasına sıksın kısa yoldan çözüme ulaşsın daha iyi.

Spor yapmayan biri olsaydım eksik bilgim olduğu için bu konuya cevap yazmazdım ancak spor yapıyorum ve araştırıyorum, dediğim şeylerin de arkasındayım eğer ki karaciğer ve böbrek açısından sağlık sorunları yoksa doğru kullanımda sağlığına bir zararı olmayacak. Evet kilo alması gerektiği için ekstra karbonhidratlı beslenmesi gerekiyor ancak bu süreçte protein almadan beslenmesi saçma bir vücut gelişimi olur. Günlük ihtiyacı olan proteini almadan kilosunu artırması demek vücudun görüntüsünü bozmasına yol açar, günlük protein ihtiyacını yiyecekler ile karşılayamıyorsa protein tozuyla takviye yapması şart.

Ne takviyesi dostum? 47 kilo çocuk. 200 gr tavuk 3 4 yumurta 100 gr peynir yerse proteini gayet karşılıyor?

Arkadaşlar selam, spor salonuna gitmiyorum evde elimdeki imkanlarla (dambıl, barfiks barı) ile kol kası, karın kası falan yapmaya çalışıyorum. Musclewiki sitesi yardımıyla çalışıyorum. Yaş 14-boy 164-kilo 47.
Protein tozu falan kullanmayı düşünüyorum, zararı olur mu? Kullanacaksam hangi protein tozunu kullanmalıyım? Ayrıca kol kasım'ın olduğu bir fotoğraf atsam formum hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Önerileriniz benim için değerli tavsiyelerdir bunu unutmayın.

Kilon zaten az normal ev yemeklerini ye annen pilav filan yaparsa yanına tavuk yap ye geç zaten anneler zeytinyağ veya tereyağ kullanır testosteron için en iyi yağdır isterseniz creatinde alabilirsiniz yok makrolar şunlar filan derse çok da kafana takma metabolizman yavaşlar hızlanır kilo alamazsın kilo veremezsin bir ton iş kafana göre takıl yani ama fazla ye.

Arkadaşlar selam, spor salonuna gitmiyorum evde elimdeki imkanlarla (dambıl, barfiks barı) ile kol kası, karın kası falan yapmaya çalışıyorum. Musclewiki sitesi yardımıyla çalışıyorum. Yaş 14-boy 164-kilo 47.
Protein tozu falan kullanmayı düşünüyorum, zararı olur mu? Kullanacaksam hangi protein tozunu kullanmalıyım? Ayrıca kol kasım'ın olduğu bir fotoğraf atsam formum hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Önerileriniz benim için değerli tavsiyelerdir bunu unutmayın.

Sakın bir şey kullanma ölçülü-dengeli az diye bir şey yok yaşın ve spor geçmişin olmadığı için sağlık açısından faydadan çok zararı olur! Pirinç pilavı-tavuk göğsü-haşlanmış yumurtaya dayan.

Yaşın daha çok ufak ergenlik döneminden çıkana kadar belki hulk olacaksın kimse bunu bilemez. Sana verilebilecek en güzel tavsiye kesinlikle o saçma sapan tozları vesaire kullanma. Sağlık sahip olabileceğin en büyük zenginliklerden biridir sporu hayatına dahil etmek istiyorsan bunu çevik olmak için kullan şişme kaslı insanların hepsi doktordan çıkamıyor.

16-17 yaşına gelene kadar evde şınav, mekik, barfiks çubuğu alabilirsen barfiks sana yeterli olur. Bu yaşında kendini yiyecek konusunda kısıtlama istediğin her şeyi aşırı abartıya kaçmadan yemeye çalış. Zaten kendi vücut ağırlığınla yaptığın hareketler ile yaşıtın olan birçok kişiye göre daha iyi bir fiziğe sahip olacaksın. Gaza gelip ailenden gizli protein tozu gainer gibi şeylere başlama sakın. İhtiyacın yok 2-3 sene sonra detaylı araştırma yapıp o zaman karar verirsin kullanıp kullanmıyacağına.

Yaşın daha genç dostum bence az bekle şu ergenlik faslını atla. Zaten güzel bir boy kilo patlaması yaşayacaksın. Sonrasında bence en mantıklı yol spor salonu. Evde düzgün vücut yapan kişi sayısı çok az. Spor salonunun iki katı efor sarfetmen gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı