14 Yaşında Nasıl Kas Geliştirilir?

Tek bir sözüm ona buna takılma git şu lanet ağırlıkları kaldır ayrıntılarda boğulma ilk bir basla sen bu yolda yavaş yavaş öğrenirsin bol bol araştırma yap yeniliklere açık ol öyle hızlı bir şekilde kas yapamazsın ki 14 yaşındasın zamanın bol süreçten zevk al beslenme içinde günlük kalori ihtiyacını hesapla 400 fazlasıyla basla ağırlığının 2 katı kadar protein al yeter abartmana gerek yok temiz beslen ha bir de mutfak tartısı alıp yediklerini tart ve fat secret diye bir uygulama var orada degerleri gir boylece kalorini daha rahat sayarsın hem de ne yediğini bilirsin daha yeni başlayacaksın yok efendim tavuk pilav yulaf vs. Daha çocuksun hayat tavuk pilavla geçmez sıkılırsın sağlıklı beslen yeter baktın zevk alıyorsun ileride 20'li yaşlarda beslenmeni artık iyice agirlastirip hayatını bu spora adapte edebilirsin ama şimdi bunlar için çok erken
Kısaca
1) temiz sağlıklı beslen
2) günlük kalori ihtiyacının 400 fazlasını ye
3)git ve şu lanet ağırlıkları kaldır kasmayın bu kadar.

Hocam ben yemek yapamıyorum, annemde her gün tavuk pilav yapmaz. Atıştırmalık tarzı şeyler önerebilir misiniz?
Whey protein kullanıyorsan yulafa sıcak su döküp whey döküp karıştırıp yemeyi deneyebilirsin. Eğer whey kullanmıyosan proteinini farklı şeylerden karşılaman lazım ton balığı, tavuk, ciğer vb..
Shake yapabilirsin yulaf, fındık, süt, kakao, muz, şekersiz fıstık ezmesi ile shake yapabilirsin tadıda fena olmuyor biraz daha tatlı olsun dersen bal atabilirsin azcık.

Okula gidiyorum hocam.

Whey protein kullanıyorsan yulafa sıcak su döküp whey döküp karıştırıp yemeyi deneyebilirsin. Eğer whey kullanmıyosan proteinini farklı şeylerden karşılaman lazım ton balığı, tavuk, ciğer vb.
shake yapabilirsin yulaf, fındık, süt, kakao, muz, şekersiz fıstık ezmesi ile shake yapabilirsin tadıda fena olmuyor biraz daha tatlı olsun dersen bal atabilirsin azıcık.

Tek bir sözüm ona buna takılma git şu lanet ağırlıkları kaldır ayrıntılarda boğulma ilk bir basla sen bu yolda yavaş yavaş öğrenirsin bol bol araştırma yap yeniliklere açık ol öyle hızlı bir şekilde kas yapamazsın ki 14 yaşındasın zamanın bol süreçten zevk al beslenme içinde günlük kalori ihtiyacını hesapla 400 fazlasıyla basla ağırlığının 2 katı kadar protein al yeter abartmana gerek yok temiz beslen ha bir de mutfak tartısı alıp yediklerini tart ve fat secret diye bir uygulama var orada degerleri gir boylece kalorini daha rahat sayarsın hem de ne yediğini bilirsin daha yeni başlayacaksın yok efendim tavuk pilav yulaf vs. daha çocuksun hayat tavuk pilavla geçmez sıkılırsın sağlıklı beslen yeter baktın zevk alıyorsun ileride 20'li yaşlarda beslenmeni artık iyice agirlastirip hayatını bu spora adapte edebilirsin ama şimdi bunlar için çok erken.
Kısaca.
1) temiz sağlıklı beslen.
2) günlük kalori ihtiyacının 400 fazlasını ye.
3)git ve şu lanet ağırlıkları kaldır kasmayın bu kadar.

Peki teşekkürler tavsiyeleriniz için :D

16-17 yaşına girene kadar eklemlerine yük bindirecek hareketler(squat,deatlift vb) yapmanı tavsiye etmem.Büyüme döneminde olduğun için boy uzamasından sorumlu plaklarına yük bindirmen plakların erkenden kapanmasına neden olabilir.Boyun kısalır demiyorum fakat olman gerekenden daha az uzayabilirsin.Daha çok vücut ağırlınla yapabileceğin egzersizlere yönel barfiks , şınav , dips vb. .Beslenme konusuna gelirsek etkili bir şekilde antrenman yapmayacağın için bulk tarzı bir işe şu aşamada girişmen pek gerekli değil.Ufak ufak tavuk pilav yemeye temiz karbonhidratlar tüketmeye çalış. Ama kendinide bunaltma yaşın geldiğinde hala bu işi sevdiğini düşünürsen o zaman yapacağın diyetlerle hayattan bir miktar soğuyacaksın zaten :)

Geri
Yukarı