14 yaşında nasıl kilo veririlir?

Selamlar, 14 yaşındayım, 8. sınıf LGS sınavına girecek bir öğrenciyim. Düzenli olarak ders çalışan biriyim fakat kilo ile ilgili sorunlarım var, göbeğim falan bu aralar baya saldım gidiyor. Boyum 1.66, kilom 63. Hareketsiz biriyim, bu sene çok kilo aldım. Nasıl kilo verebilirim? Futbolla falan hiç alakam yok, basket falan oynamak istiyorum fakat arkadaş çevrem hep futbol üstüne yatkınlar. Tek başıma da basket oynamak sıkıcı açıkcası. Önerilerinizi bekliyorum.
Boy ve kilo endeksinden hesapladığımız zaman 1 kilo fazlan var bunuda az karbonhidrat tüketerek kolayca düzeltebilirsin yemeklerde ekmeği 1 dilimden fazla tüketme bol bol su iç (2 litreyi geçme böbrekleri haşat edersin) olabilidiğince hareket et üşenme. Acıkmadığın sürece leblebi bile yeme yani tam anlamıyla acıktım diyebil.

Merhabalar, 2020 senesindeyiz şuan 172 63 kiloyum. Bodybuilding ile uğraştığım için kas kütlem arttı dolaylı yoldan kilo vermediğim halde daha düşük yağ oranında gözüküyorum. Eğer kilo vermek, yağ yakmak isteyen arkadaşlar varsa tavsiyem spor yapın kas kütlenizi arttırın düzeliyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı