14 yaşında sistem nasıl alınır?

uçanbilgin

Decapat
Yer
Uranüs yakınlarında
Daha fazla  
Ben PC de oyun oynamayı seven biriyim bu yüzden genelde internet kafeye gidiyorum ama artık sıkmaya başladı. 14 yaşındayım şu an ortalama altı pek oyun açmayan bir bilgisayarım var ailemde bilgisayar olduğundan dolayı yenisini almayı gereksiz görüyor. Kendi çabamla nasıl PC alabilirim?

İlk önce aile rızası kardeşim onların rızası olmadan alırsın oynarsın ama problem yaşarsınız huzursuz olursun. Sonrasında ara tatilde bir çay ocağında falan çalışabilirsin ben küçükken yazın falan giderdim 50 TL falan verirlerdi.

Ufak tefek A101 dızladığım varda o zor.
En kötü bilgisayar olmuş 6-7k. Para kazanmadan nasıl almaıy düşünüyorsun? 14 yaşında reşit olmadığın için yasal olarak işe giremezsin. Çıraklık adı altında sanayide çalışabilirsin. Veya tanıdık birinin yanında başka yolu yok.

Yani bilemiyorum yaşıtlarımın çoğunun bilgisayarı var benim yok arkadaşlar akşamları Valorant giriyor ben ancak kafedeyken girebiliyorum onda da fazla vaktim olmuyor.

Kardeşim, sınavına odaklan. Liseye giriş sınavında iyi bir sonuç alırsan aldırırsın. Olmadı yazın 3 ay garsonluk yap. 10-12 bin lira arası kazanırsın. Ortalama bir sistem dizersin. Seni 5 6 yıl götürür.
Ama şimdi bunları düşünme kendine yazık etme. Geleceğin daha önemli.

Kardeşim, sınavına odaklan. Liseye giriş sınavında iyi bir sonuç alırsan aldırırsın. Olmadı yazın 3 ay garsonluk yap. 10-12 bin lira arası kazanırsın. Ortalama bir sistem dizersin. Seni 5 6 yıl götürür.
Ama şimdi bunları düşünme kendine yazık etme. Geleceğin daha önemli.
9. sınıfım lise sınavı geçti de yazları genelde köyde olurum bide garsonlukla 3 ayda nasıl 10-12 bin kazanabilirim ki?

Geri
Yukarı