14 yaşında yatırım yapılabilir mi?

AnotherJourney

Kilopat
Oncelikle merhaba. Ben 14 yaşındayim, küçük küçük yatırımlar yapmak istiyorum. Bunun mümkün olduğu bir şey var mi? Papara'nın döviz yatırım şekli varmış. Ama 18 yaş sınırı var. Nereden yatırım yapabilirim?

Elden yatırım yapmayı düşünürseniz nakit olarak yapabilirsiniz döviz bürolarından veya kuyumculardan. Kredi kartı üzerinden bilgim yok maalesef.

14 yaş yatırım için bence çok çok çok erken. Bana kalırsa kendine yatırım yapmalısın o yaşlarda en iyi şey kendine yatırım yapmak bir müzikal alette orta halli uzmanlaş, boyuna posuna bakımına önem ver. İnan bu sonra ki 25 senen için harika bir yatırım olur sosyal ilişkilerin kuvvetlenir.

14 yaş yatırım için bence çok çok çok erken. Bana kalırsa kendine yatırım yapmalısın o yaşlarda en iyi şey kendine yatırım yapmak bir müzikal alette orta halli uzmanlaş, boyuna posuna bakımına önem ver. İnan bu sonra ki 25 senen için harika bir yatırım olur sosyal ilişkilerin kuvvetlenir.
Bana kalırsa bu işin yaşı yok. Kısa zamanda aradaki kârdan istediği şeyi çıkarabilir.

Bir arkadaşım vardı ailesi daha çocukken başlamış kumbara para atmaya. Para çok olunca patlatıp parayı tam yapıyorlarmış. Altın falan almışlar. Çocuk 18 yaşına gelince o kumbara birikimiyle araba aldı. Tabii sen biriktirip Euro, dolar gibi şeylere çevir. Ben de evleneceğim. Euro yapıyorum; 7,30’larda başladım, bayağı fark oldu şimdi.

Geri
Yukarı