14 yaşındaki biri +16 filme gidebilir mi?

Prefrontal korteksin gelişimi 20'li yaşlara kadar sürer. Beynin bu bölümü planlama, karar verme, nedenlendirme gibi yüksek bilişsel niteliklerden sorumludur. Bölge ergenlikle birlikte gelişmeye başlar.

Tamam da bu ne alaka? Avrupa Birligi senin ulkenin ic islerine mudahale edebilir Yonetimine edemez. Yonetim ile Icislerindeki bagi karistiriyorsun. Sen baskansin oy kullanma yasini 30 yap ama tiyatrolarin sinemalarin Avrupa Birligi standartlarina uygun olmali. Turkiye'de neden bir cok sey Avrupa Birligi standartlarinda degil? Bu birlikte olmadigimiz icin. Hadi Slovenya Turkiye'den kanserojen bir yemek alsin Avrupa Birligi nasil engel oluyor.
Söylediğinizin muhattabı ben değilim, AB senato üyeleri.

Prefrontal korteksin gelişimi 20'li yaşlara kadar sürer. Beynin bu bölümü planlama, karar verme, nedenlendirme gibi yüksek bilişsel niteliklerden sorumludur. Bölge ergenlikle birlikte gelişmeye başlar.

Söylediğinizin muhattabı ben değilim, AB senato üyeleri.
Zaten sen veya ben hicbir seyin muhattabi degiliz. Sadece burada 2 medeni insan seklinde konu sahibine yardim etmeye calisiyoruz. Burada demek istedigim bir cocuk yetiskin bir filme ulasamadigi zaman onu internette arayip VPN ile bir sekilde o icerige ulasacak. Sinemada izleyemediyse internetten filmini izleyecek. Duygular ne kadar baskilanirsa o kadar aciga cikar. Birisinin bir seye ilgisi varsa ve bu kendine zarar vermeyecekse izlemesinde bir sakinca gormuyorum. Biz cocukken bir suru korku oyunlari oynardik hep Jump Scare yerdik korkardik, aglardik. Yani bir film seviyesine gore insanlarin psikolojik sagligini etkilemez. Mesela FNAF oynayanlara bak geneli cocuk. Cunku bu oyun, film her neyse icerigi cocuklari cekiyor bu cekerken sen sen elinden cekersen o cocuk eninde sonunda o icerige ulasacak.

Zaten sen veya ben hicbir seyin muhattabi degiliz. Sadece burada 2 medeni insan seklinde konu sahibine yardim etmeye calisiyoruz. Burada demek istedigim bir cocuk yetiskin bir filme ulasamadigi zaman onu internette arayip VPN ile bir sekilde o icerige ulasacak. Sinemada izleyemediyse internetten filmini izleyecek. Duygular ne kadar baskilanirsa o kadar aciga cikar. Birisinin bir seye ilgisi varsa ve bu kendine zarar vermeyecekse izlemesinde bir sakinca gormuyorum. Biz cocukken bir suru korku oyunlari oynardik hep Jump Scare yerdik korkardik, aglardik. Yani bir film seviyesine gore insanlarin psikolojik sagligini etkilemez. Mesela FNAF oynayanlara bak geneli cocuk. Cunku bu oyun, film her neyse icerigi cocuklari cekiyor bu cekerken sen sen elinden cekersen o cocuk eninde sonunda o icerige ulasacak.
Ben kimseyi VPN ile girmeye teşvik etmedim. Sinemaya gitmemesini de önermedim. Yaş sınırlandırmalarına uymasını önerdim. Karar zaten onun. Siz görünüşe bakılırsa pedagogsunuz. Keza çocuk sosyologu...

Sonuç olarak belirttiğim gibi sayın konu sahibi karar sizindir.

13 yaşındayken tek başıma morbius'a girmiştim, yaş bile sormadılar, gerçi sinemadan sinemaya ve ne kadar büyük gösterdiğinize göre değişir ama bence genel olarak alırlar.

Geri
Yukarı