14 yaşından sonra boy uzar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1.82 adamım. Bir arkadaşım ile sadece 1 sene görüşmedik boyu 1.70 falandı yalan olmasın şu an kendisi 1.85 1.87 falan falan yaşı 17. 1 senede nasıl bu kadar boy attı anlamış değilim. Yani bu durumlar belli olmaz. Keza onun ailesindede 1.75igören çok nadir.

Son günlerde aşırı takıntı haline getirdim; biliyorum, çoğunuz genetik diyeceksiniz ama başka cevabı olan yok mudur?
Basketbola yeni başladım. Bir etkisi olur mudur acaba? Kendi başıma, yaş 14 yıl 4 ay 30 gün.
Boy 171.
Beslenmem vb şeylerim gayet iyi, 2020 Ocak'da 152 idim.

Annem 165 cm. Babam 169 cm.
Baba tarafı dedem 173 civarı.
Anne tarafı 170cm dedem.
Ve dayım 192 idi (anne tarafı)
Baba tarafı kısa ortalaması 168.

Güncel Boy 172.
DNA-Gen fotoğraflarınızı da atar mısınız? Böylelikle daha iyi bilebiliriz ve yönlendirebiliriz (!). Yahu Allah mıyız biz ne bilelim? Uzamama ihtimali de var ama tam tersinin de olma ihtimali var.
Madem istemiyorsun cevap yazma.
Ben 14 yaşındayken senden daha uzundum 1.76 falandım. Şimdi yaş olacak 16 1.79'um. Ne olacağı belli olmuyor onun için fazla takma ben çok taktım öyle çok uzamadım. 14 yaşında boyu 1.62 olan arkadaşım bana yetişti bu arada o 1.76 falan oldu, benden 1-2 CM uzun olan arkadaşım 1.90 oldu. Ne olacağı belli olmuyor yani. O takıntı geçiyor merak etme :D.
Türkiye gibi bir yerde yaşayınca ister istemez insan takıyor sağ ol reis yorumun için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel Boy 172.

Madem istemiyorsun cevap yazma.

Türkiye gibi bir yerde yaşayınca ister istemez insan takıyor sağ ol reis yorumun için.
Fakat bu boy konularının dersini dahi aldıkları, yani boyun ergenlik bitene kadar, 21 yaşına kadar uzayacağını bildikleri halde böyle konu açmaları sinir ediyor insanı. Üstelik uzaya da bilirsin, uzamaya da bilirsin. Bunu okuyup okumayan herkes bilir zaten.
İhtiyacınız olmayan ve saçma sapan konuları açmayın.

14 yaşında 1.71 boyundasın. Bu boy konularını açan kişilerin de boyu yaşıtlarına göre hep uzun oluyor nedense. Artık bilerek yaptığınızı ve aslında boyunuzu takmadığınızı düşünüyorum. Ben 17 yaşındayım boyum 1.76.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı