14 yaşta sakal nasıl kesilmeli?

Genetik olarak kıllıyım sakallarım siyah ve sert çıkıyor hiç jilet sürmedim tıraş makinesiyle kesiyorum ama belirgin kesiyor jilet kullanmaya başlasam daha da mı sertleştirir? Sakallarımın olmasıni hiç istemiyorum.

Jilet vurursan sadece koni biçiminde ucu diken gibi olan kılı ortasından kesersin. Sonra o kıl büyümeye devam eder alttan ve ilk kestiğin yer uca gelir. Sertleşme dediğin şey bundan ibaret. Çok yukarılarda çıkanları cımbızla al daha geç çıkar. Ötekilere jilet vur ilk önce kılın büyüme yönüne göre yani yanaktan çeneye doğru, boyundan çeneye doğru sonra ters yönde kes sinekkaydı tıraş istiyorsan.

Ben neredeyse 1 yıldır jiletle kesmeye başladım, bana çok daha rahat geliyor. Tek sıkıntısı sakal çizgisi denilen bölgenin üstünü jiletlememen lazım. Yani gözün alt kısımları ve burundan kulak memesine kadar olan hayali çizginin üstünü kesmezsen sıkıntı olmaz. Sakalların zaten zamanla gürleşeceği için jilet kullanmak bunu tetiklemiyor. Eğer alışırsan kesmesi makineden daha kolay.

O zaman jilete başlıyorum umarım dediğiniz gibi olur teşekkür ederim.

Genetik olarak kıllıyım sakallarım siyah ve sert çıkıyor hiç jilet sürmedim tıraş makinesiyle kesiyorum ama belirgin kesiyor jilet kullanmaya başlasam daha da mı sertleştirir? Sakallarımın olmasıni hiç istemiyorum.

Kardeşim sakal sertleştirme olayı doğru jilette jilet çünkü kökünden kesiyor ve dik çıkmasını sağlıyor bu yüzden daha gür ve güzel gözüküyor ama zaten 14yaşında ne kadar sakal olacak
Jileti sadece askerlikte kullan sen çok bilmezsin jilet kullanmayı kıl dönmesi ve yara falan açabilirsin o yüzden hiç gerek yok ileride sakal yüzüne oturur diye tahmin ediyorum en kötü jilet gibi kesen tıraş makineleri var onları alırsın dipten kesilmesini istiyorsan.

Tıraş makinesinden devam et sakala da bu kadar takma yapabileceğin bir şey yok erkeksin doğalı bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı