Sakal büyümesi için kesilmeli mi?

eyreal

Zeptopat
Daha fazla  
15 yaşındayım. Sakalım yanlardan ve çenemden yavaş yavaş çıkmaya başladı. Sakalın daha hızlı tamamlanması için kesmeli miyim yoksa uzamasını mı beklemeliyim? Kesmeyince bir yere kadar uzuyor ve uzaması duruyor.

Genetiğinizde ne varsa öyle çıkar, jilete vurmak, yok makine ile almka şehir efsanesidir. Kaç kere kafami ustiraya vurdum sözde "Gür" çıkacak diye ama hala eskisi ile aynı. Sakalıma hiç jilet deydirmedim ama çoğu arkadaşimdan fazla :). Ailenize bakın, sorun onlara bu yaşlarda ne kadar sakalları vardı diye. Az buz fikir edinirsiniz

Jiletle kesersen daha hızlı çıkabilir, kendimden biliyorum.

Ve daha keskin çıkar sakal.

Evet jiletle kesince böyle oluyormuş gibi hissettirebilir fakat aslında öyle değil. Bunu gösteren hiçbir başaralı araştırma yok. Bu tamamen genetik ve o dönemki hormonal durumunuza bağlı. Sakal jiletle kesince sert hissetirebilir fakat uzadıkça yeniden eski haline dönecektir.

Bir şey yapamazsınız. Yukarda da yazdım, genetiğiniz el verirse gür çıkar izin vermez ise şansınıza küsün.
kral tamamda benim sülale full kirli sakal gibi bir şey benim demek istediğim yani tahmini kaç yaşında sakalım tamamlanır sence

Son düzenleme:
kral tamamda benim sülale full kirli sakal gibi birşey benim demek istediğim yani tahmini kaç yaşında sakalım tamamlanır sence
Bunu doktora gidip ondan isteyin, kimse uzaktan baraka sizin genetik yapinizi, beslenme şeklinizi vb. özelliklerinizi tahmin ederek sonuç veremez. Ek olark kral felan hoş olmuyor, uslubu bozmayalım lütfen 🥰.

Yeni konular

Geri
Yukarı