1400-1600 TL Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kosinüs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben acemice bir kasa topladım fakat cahilliğimden unuttuğumdan veya bilmediğimden yanlış-eksik-fazla-toplamış olabilirim.

Yanlış, eksik, fazla veya gereksiz olanları söyleyip toplamaya çalıştığım bu oyun PC’sini düzenleyebilir misiniz?

Lütfen sadece bilenler ve uzmanlar söylesin. Recep abi senden de cevap bekliyorum çok kararsızım…
Toplam 1,629 TL. Sizce nasıl?

Sistem tamamen yanlış.
Anakart AM3+ soketli olacak. Asus'un M5A97 R2.0 anakartını öneririm.
Ram 4 gb Gskill 1600 MHz olsun.
Kasan Corsair 200r olsun.
Ekran kartını HD 7850 2 gb Asus'un modelini yapın.
Harddisk 1 TB Seagate olsun.
O işlemcide 8 değil 6 çekirdekli 6300 iyidir.
Monitör size kalmış.

Söylediklerimin hepsi Vatan'da var.

Anakart işlemci uyumsuz.

RAM'leri 1866 MHz CL9 seçin.

Monitör 1366x768 daha düşük ekran kartları da kaldırabilir.

LUTFEN OKUYUNUZ..!

MERHABA ARKADASLAR BEN --ACEMİCE-- BİR KASA TOPLADIM FAKAT --CAHILLIGIMDEN-- UNUTTUGUMDAN VEYA BİLMEDİGİMDEN
--YANLIS--EKSİK--FAZLA-- TOPLAMIS OLABILIRIM...

YANLIS, EKSIK, FAZLA VEYA GEREKSIZ OLANLARI SÖYLEYIP TOPLAMAYA CALISTIGIM BU --OYUN-- PC SINI DUZENLEYEBILIR MISINIZ ??

--LUTFEN SADECE BİLENLER VE UZMANLAR SOYLESIN-- RECEP ABI SENDENDE CEVAP BEKLIYORUM COK KARARSIZIM..........

anakart : A55BM-A/USB3 Soket FM2+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 VGA&DVI Anakart - AMD Uyumlu - Anakartlar - Vatan Bilgisayar -- 150TL

ram : 8GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL10 Tek Modül Ram - PC - Bellekler - Vatan Bilgisayar -- 243TL

kasa : 707BR CAVALIER MidT ATX SİYAH KASA - Middle Tower - Bilgisayar Kasaları - Vatan Bilgisayar -- 81TL

ekran kartı : HD7870 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran kartı - Amd Ekran Kartı -- 395TL

güç kaynağı : EPS-6600 600W GÜÇ KAYNAĞI - Güç Kaynakları ve Bilgisayar Power Modelleri - Vatan Bilgisayar -- 124TL

harddisk : 3.5" 500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk - 3.5 Diskler - Harddisk - Vatan Bilgisayar -- 109TL

harddisk kutusu : HARMOR 3.5" HARDDİSK KORUMA KUTUSU - KIRMIZI - 3.5 Diskler - Harddisk Kutuları - Vatan Bilgisayar -- 20TL

(8 çekirdek) işlemci : FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci - 938 Soket - İşlemciler - Vatan Bilgisayar -- 307TL

soğutma fan : SİCKLEFLOW 120MM MAVİ LED SESSİZ FAN - Fanlar - Soğutma Sistemleri - Vatan Bilgisayar -- 25TL

monitör : http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-monitor-aoc-swl-931-sifir-158496849/detay -- 175TL

-----------TOPLAMDA 1629 TL SİZCE NASILLL---------------
Overclock yapacak mısın? Sana bir sistem toplayayım.

Overclock yapıcak mısın ? Sana bir sistem toplayayım.
Yapmayı düşünmüyorum. Ona göre iyi bir sistem toplarsanız sevinirim :) 
Sistem tamamen yanlış.
Anakart AM3+ soketli olucak.Asusun M5A97 R2.0 anakartını öneririm.
Ram 4 gb gskıll 1600 mhz olsun.
Kasan Corsair 200r olsun.
Ekran kartını HD7850 2 gb Asusun modelini yapın.
Harddisk 1 tb seagate olsun.
O işlemcide 8 değil 6 çekirdekli 6300 iyidir.
Monitör size kalmış.

söylediklerimin hepsi Vatanda var.
Acaba siz bunları göz önünde bulundurarak ram 8 gb olmak şartıyla hem fiyat hem de uyum açısından iyi bir sistem çıkarabilir misiniz ? 
Ustam dediğiniz anakart çok pahalı beni aşar daha uygunu var mı işlemciye uyacak ? 
Usta dediğiniz gibi olursa benim bütçeyi aşar. Monitör kalsın bir kenarda anakart da pahalı işlemciye uygun daha ucuz anakart önerebilir misiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı