1400 TL Monitör Önerisi

Dyvanx

Hectopat
Ya bir türlü karar veremedim hangi paneli alacağıma. Şimdi ben render yapıyorum, hikayeli oyun oynuyorum genelde ama rekabetçi az da olsa oynarım, Photoshop yapıyorum, canlılık benim için önemli ne alacağıma bir türlü karar veremedim, ben de size danışayım dedim. Önerilerinizi bekliyorum.😁
Bütçe: 1150-1400TL arası ne kadar az olursa o kadar iyi benim için.😄

Kesinlikle IPS panel almalısınız, hikayeli oyunlar ve tasarım demek IPS demektir.

Bu bütçeye 144Hz IPS sığmadığından bunu öneririm, gerçek 8 bit renk derinliğine sahip;

1550TL'ye de IPS 144Hz var ama renkleri ve malzemesi bu kadar kaliteli değil tabii ki, çok sık oyun oynamıyorsanız ona arttırmaya gerek yok bence.

Ya bir türlü karar veremedim hangi paneli alacağıma. Şimdi ben render yapıyorum, hikayeli oyun oynuyorum genelde ama rekabetçi az da olsa oynarım, Photoshop yapıyorum, canlılık benim için önemli ne alacağıma bir türlü karar veremedim, ben de size danışayım dedim. Önerilerinizi bekliyorum.😁
Kullanım amacına IPS daha çok uyuyor.
75-143 Hz, 22-24 inç, 1-5 MS aralığında bir IPS monitör almanızı öneririm.
Kullanım amacına IPS daha çok uyuyor.
75-144 Hz, 22-24 inç, 1-5 MS aralığında bir IPS monitör almanızı öneririm.

Ben kesinlikle VA panel öneriyorum hikaye tabanlı oyun oynuyorsanız CURVED olması hem de canlılık bakımın dan hem de Photoshop kullanıyorsanız kesinlikle VA panel alın derim isterseniz internette yabancı forumların da araştırma yapabilirsiniz. Çoğu kişi hala panel farkını bilmeden IPS diyor lakin canlılık ve renk bakımından en iyi panel VA paneldir.

@Captainpirate öyle bir şey yok, hem renk canlılığı hem de renk doygunluğu olarak en iyi panel IPS'dir. Size özel bilgiler mi veriliyor yoksa?

VA'ların tek avantajı siyah ve beyazları daha iyi göstetmesidir.

VA'larda renkler daha kalitelidir diyen yabancı konunun linkini atar mısınız? Çok merak ediyorum nasıl bir şey çıkacak.

Son düzenleme:
Ben kesinlikle VA panel öneriyorum hikaye tabanlı oyun oynuyorsanız CURVED olması hem de canlılık bakımın dan hem de Photoshop kullanıyorsanız kesinlikle VA panel alın derim isterseniz internette yabancı forumların da araştırma yapabilirsiniz. Çoğu kişi hala panel farkını bilmeden IPS diyor lakin canlılık ve renk bakımından en iyi panel VA paneldir.
En fazla bu kadar sacmalanabilirdi. VA panelin kontrast değeri yuksek oldugu icin canlı renkler verir ve siyahı kaliteli verir. Bu renkler çok kaliteli, renkler çok doğru demek değildir. Hiçbir photoshop ile uğraşan hele profesyonel olan insan IPS panel dışı kullanmaz, kullanamaz. Renkleri doğru ve kaliteli veren tek panel IPS'dir.

Geri
Yukarı