1400TL'ye kadar monitör önerisi

Ben önermem, daha iyi bir marka satın almanızı tavsiye ederim. Ben aldım bu monitörü ve arızalı çıktı. Monitörü servise yolladım. Sonrasında araştırınca fark ettim ki, çok fazla arızalı ürün çıkıyor. Teknik servisi olan Kvk yüzünden servisinde problem yaşamışlar, umarım ben yaşamam. Kimisi ölü pikselli ürüne denk gelmiş, kimisinin görüntü sürekli yalpalama ve göz kırpması yapıyor, benimki de oyunlara girince ya görüntü bozuluyor ya da göz kırpma şeklinde ışığı sönüp yanıyor.

Hatta videosunu da çektim. İzlemek isterseniz buyrun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam aslında monitör biraz şans işi. Ben de monitör alacağım için araştırıyorum çoğu markada şu ölü pixel sorunu oluyor. Görüyorum yorumlarda. Tabii bu durumda teknik servisin nasıl tepki vereceği de önemli. Benim teknik servislik bir işim olmadı o yüzden bilemeyeceğim. Ben bu markayla ilgili sorun yaşamadım. Bir tane ürününü kullanıp, daha sonra ihtiyacım olmadığından sattım. Aslında dediğiniz kadar kötü bir marka değil fakat teknik servisin öyle sorun çıkartması falan tabii ki kötü bir şey. Ayrıca yorumlarına ben de baktım bazılarına dediğiniz gibi ölü pixel gelmiş 1-2 tane bazılarına temiz gelmiş. Fakat temiz gelenler daha fazla. Şahsen bir veya iki tane ölü pixel o kadar sorun değil ama almışken daha temiz almakta fayda var tabii.

O zaman sizin dediklerinizi gözden geçirsin. Başka marka ve modellere yönelsin. Ben de açıkçası bunu düşünüyordum siz dedikten sonra bir şüphelendim.

FreeSync destekli arıyorum. Önerdiğiniz bir monitör var mı?

FreeSync için çok da iyi diyemem. Ama Samsung pahalı olabilir. Yayıncılar, esporcular ve turnuva düzenleyenler, youtuberlar genelde LG, ASUS, Samsung kullanıyorlar. Tavsiyem sana o yönde model olarak da kendine en uygununu seç. Oyun içinse ASUS hem görüntü hem oyunsa LG, daha az oyun daha iyi görüntüyse Samsung. Kısaca LG veya ASUS bak.
Ve alırken mutlaka mağazada görüp alın kutusundan çıkarıp test ettirin sorun yaratmazlar.
FreeSync için çok da iyi diyemem. Ama Samsung pahalı olabilir. Yayıncılar, esporcular ve turnuva düzenleyenler, youtuberlar genelde LG, ASUS, Samsung kullanıyorlar. Tavsiyem sana o yönde model olarak da kendine en uygununu seç. Oyun içinse ASUS hem görüntü hem oyunsa LG, daha az oyun daha iyi görüntüyse Samsung. Kısaca LG veya ASUS bak.
Ve alırken mutlaka mağazada görüp alın kutusundan çıkarıp test ettirin sorun yaratmazlar.
İnternetten almamanızı şiddetle öneriyorum.

O zaman sizin dediklerinizi gözden geçirsin. Başka marka ve modellere yönelsin. Ben de açıkçası bunu düşünüyordum siz dedikten sonra bir şüphelendim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
30 monitör almışlar, 2 tanesi arızalı çıkmış.
Sonrasında daha güncel bir video, teknik servisle alakalı yaşadıkları sorunları anlatmışlar.

Bir başkası 25 monitörde 4 tanesi arızalı çıkmış, bunlar ofislere alan kişiler.

Şansınıza bir adet arızalısı size denk gelirse benim gibi, sonrasında Kvk yüzünden uğraşmak ve başınızın ağrıması anlamına gelebilir.
Ben vatanbilgisayara güvenip almıştım, Vievsonic markasından haberim bile yoktu. Daha önce vatandan aldığım 1 harddisk arızalı çıkmış ve hemen değişmişlerdi. Bu sefer nasıl bir şey başıma gelir bilemiyorum ama, sizlerin başına gelmesin diye iyi niyetimle yazıyorum. Tercihler sizin.
Mutlaka teknik servisini araştırıp alın, zira az paralar ödenmiyor monitör alınırken.

Dipnot: Ben Vievsonic monitörü aldıktan 45 gün sonra arızalandı, bu kadar uzun ömürlü bir marka görmemiştim açıkçası.
Şuan eski monitörü bağladım, iyiki satmamışım. 1080p 60hz galiba 5ms idi, idare ediyoruz işte. 6 senelik emektar Philips taş gibi çalışıyor hala.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı