1400TL'ye monitör önerisi

yavuz290

Hectopat
İyi akşamlar dilerim dostlarım. Ben yeni bilgisayar topladım. Maksimum bütçem 1400TL. 144Hz bir monitör almak istiyorum (ekran kartim NVIDIA ama AMD FreeSync olsa bile sanırım G-Sync olarak açılma şansı varmış.)

Önerileriniz olursa incelemek isterim, benim de aklımda iki model var şu anlık.

Birisi VA panel ve 8 Bit, ayrica kontrast oranı daha iyi kısaca bana daha canlı daha güzel renkler verebilir aslında onu seçmek istiyorum fakat 2018 yılında üretilmiş olması, DP sürümünü bilmiyor oluşum gibi şeyler düşündürüyor. Fikriniz veya öneriniz varsa duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar dilerim dostlarım. Ben yeni bilgisayar topladım. Maksimum bütçem 1400TL. 144Hz bir monitör almak istiyorum (ekran kartim NVIDIA ama AMD FreeSync olsa bile sanırım G-Sync olarak açılma şansı varmış.)

Birisi VA panel ve 8 Bit, ayrica kontrast oranı daha iyi kısaca bana daha canlı daha güzel renkler verebilir aslında onu seçmek istiyorum fakat 2018 yılında üretilmiş olması, DP sürümünü bilmiyor oluşum gibi şeyler düşündürüyor. Fikriniz veya öneriniz varsa duymak isterim.
Biraz daha para koyarak bence buda alınabilir.

VA panelli olan modeli kullanıyorum. Bence fiyatına oranla gayet iyi.

VA panelli olan modeli kullanıyorum. Bence fiyatına oranla gayet iyi.

Üstat 3 sorum olacak,
1) Noscope atmak için monitör uzerine fake aim koyma o modelde var mi acaba?
2) VRB moduna benzer 4ms yi düşürmeyi sağlayan bir mod var mı?
3) DisplayPort sürümü kaç bir bilgin var mı?
Aslında eger TN'yi alırsam su 3 konunun cevabini bilmedigim için alacağım. Eğer vaktiniz olursa ve bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Üstat 3 sorum olacak,
1) Noscope atmak için monitör uzerine fake aim koyma o modelde var mi acaba?
2) VRB moduna benzer 4ms yi düşürmeyi sağlayan bir mod var mı?
3) DisplayPort sürümü kaç bir bilgin var mı?
Aslında eger TN'yi alırsam su 3 konunun cevabini bilmedigim için alacağım. Eğer vaktiniz olursa ve bilgilendirirseniz çok sevinirim.
1- Şu ekrana + gibi bir şey koyan modu diyorsan var.
2- Öyle bir şey görmedim ama belki ben bilmiyorumdur, çok kurcalamadım.
3- O konu hakkında bir bilgim yok. Yalnız zaten monitördeki DP ile sorunsuz şekilde 1080P 144Hz alınabiliyor. DP sürümü niye önemli ki ?

1- şu ekrana + gibi bir şey koyan modu diyorsan var.
2- öyle bir şey görmedim ama belki ben bilmiyorumdur, çok kurcalamadım.
3- O konu hakkında bir bilgim yok. Yalnız zaten DP ile sorunsuz şekilde 1080P 144Hz alınabiliyor. DP sürümü niye önemli ki?

"Yanlış bilmiyorsam" AMD FreeSync'i G-Sync şeklinde kullanmak için DP 1.2 gerekiyormuş gibi bir şey dinlemiştim, İngilizce bir kaynaktan okuduğum için çok emin olmamakla birlikte Türkçe olarak bunu net açıklayan bir yer de bulamadim. AMD Sync'i G-Sync olarak kullanabileceğimi biliyorum ama DP sürümünün bunda önemi var mı bilmiyorum, eğer varsa bu özelliği riske atmak istemememden kaynaklı DP sürümünü bilsem içim o konuda rahat olurdu.
Vakit ayırıp sorularima cevap verdigin için çok teşekkür ederim. Diğer arkadaşlar da sağ olsun önerileri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı