140W 3070 Laptop GPU ile ne kadar madencilik yapılabilir?

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
MSI GP76 Leopard laptoba sahibim, laptop 3070 Laptop GPU 'suna sahip. 130W ancak uygun koşullar olduğunda 140W 'a kadar çıkıyor. Bu GPU 'yu kıyasladığımızda güç olarak 2070 Super civarında ortalama güç veriyormuş. Ben bunu GPU zarar görmesin diye 100W civarında sınırlayıp günde 19-20 saat kullanmak istiyorum. Önceliğim cihazı yormamak. Hatta sadece gece yarısı bile çalıştırabilirim. Madencilik yaparak bu GPU ile saatlik, günlük, aylık ortalama kaç dolar karşılığında coin kazabilirim? Sadece soruyorum, henüz kararlaştırmadım. Makina ben işteyken ve gece uyurken yatıyor, VirtualBox veya VMware ile Linux kurup o şekilde hareket etmeyi düşünüyorum.

MSI GP76 Leopard laptopa sahibim, laptop 3070 laptop GPU'suna sahip. 130W ancak uygun koşullar olduğunda 140W'a kadar çıkıyor. Bu GPU'yu kıyasladığımızda güç olarak 2070 Super civarında ortalama güç veriyormuş. Ben bunu GPU zarar görmesin diye 100W civarında sınırlayıp günde 19-20 saat kullanmak istiyorum. Önceliğim cihazı yormamak. Hatta sadece gece yarısı bile çalıştırabilirim. Madencilik yaparak bu GPU ile saatlik, günlük, aylık ortalama kaç dolar karşılığında coin kazabilirim? Sadece soruyorum, henüz kararlaştırmadım. Makine ben işteyken ve gece uyurken yatıyor, VirtualBox veya VMware ile Linux kurup o şekilde hareket etmeyi düşünüyorum.

Laptop ile yapılmamalı. Çünkü çok ısınırlar.

Tam aynı model değil ama siz de bu civarda değerler alırsınız. Eğer daha serin çalışması için mh'ı kısıp 100w civarında bir ayar yaparsanız tahmini gücü biraz daha kısınca 60mh kazım gücünüz olur. Sistemi de boşta 70w sayarsak toplam 180w tüketiminiz olur. Elektriği çıkarmadan günlük 4,40 dolar, elektriği çıkarınca 4 dolar civarı kazanırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Laptop ile yapılmamalı. Çünkü çok ısınırlar.
Isıyı kontrol altında tutmadan asla olmaz, profesyoneller gibi bir iş yapmayacağım zaten. Mümkünse maksimum 100W 'ta falan sabitlemeyi düşünüyorum.
Tam aynı model değil ama siz de bu civarda değerler alırsınız. Eğer daha serin çalışması için mh'ı kısıp 100w civarında bir ayar yaparsanız tahmini gücü biraz daha kısınca 60mh kazım gücünüz olur. Sistemi de boşta 70w sayarsak toplam 180w tüketiminiz olur. Elektriği çıkarmadan günlük 4,40 dolar, elektriği çıkarınca 4 dolar civarı kazanırsınız.

Bir yıl boyunca hiç durmadan kazsa 18000 lira yapıyor bugünkü kur ile. Değer mi bilemedim. Döviz kurları da illa ki bir şekilde geri gelir. Siyasi amaçla yazmıyorum, şu anki yükseliş suni, faiz azaltıldığı için böyle. Birde ben ortalama her gün, günde 4-5 saat kendime ayıracağım. 19-20 saat falan kazacak yani.

Isıyı kontrol altında tutmadan asla olmaz, profesyoneller gibi bir iş yapmayacağım zaten. Mümkünse maksimum 100W 'ta falan sabitlemeyi düşünüyorum.

Bir yıl boyunca hiç durmadan kazsa 18000 lira yapıyor bugünkü kur ile. Değer mi bilemedim. Döviz kurları da illa ki bir şekilde geri gelir. Siyasi amaçla yazmıyorum, şu anki yükseliş suni, faiz azaltıldığı için böyle. Birde ben ortalama her gün, günde 4-5 saat kendime ayıracağım. 19-20 saat falan kazacak yani.
Dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı TDP değeri BİOS ile olur yani değiştiremezsiniz. 60 Mh/s alabileceğini düşünüyorum ama sıcaklık konusunda MSI'a güvenmiyorum.

Dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı TDP değeri BİOS ile olur yani değiştiremezsiniz. 60 Mh/s alabileceğini düşünüyorum ama sıcaklık konusunda MSI'a güvenmiyorum.

Maksimum güç bir şekilde sınırlandırılıyordur, overclock yapmayacağız ki.
Casper Excalibur ile 63 MH alıyorum sıcaklık 64-70 derece arasında. 7/24 çalışıyor. İlave olarak altında " Deep Cool Multi X6 Notebook Stand" var.
Ekran kartı ne hocam, ne kazıyorsun?

Overclock yapmalısınız ama güç limitini değiştiremezsiniz. Büyük ihtimalle 3070'dir.
Makinamı seviyorum, ateşe atamam. 😀
3 Kuruş az kazsın bir şey olmaz. Ekran kartı için bende 60-70 derecelerde gezerim diye düşünüyorum. Hatta bir şekilde 60 'larda gezersem mis gibi olur, hiçbir şey olmaz.

Makinamı seviyorum, ateşe atamam. 😀
3 Kuruş az kazsın bir şey olmaz. Ekran kartı için bende 60-70 derecelerde gezerim diye düşünüyorum. Hatta bir şekilde 60 'larda gezersem mis gibi olur, hiçbir şey olmaz.
Overclock belleklere yapılıyor ve ciddi bir sıcaklık artışı yaşanmıyor. Eğer ciddi bir şekilde bu işi yapacaksanız overclock ile yapmalısınız yoksa o şekilde makinadan verim düşük olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı