144-165Hz IPS Monitör Tavsiyesi

Bütçe
5000

AliZBULUT

Decapat
Selamlar arkadaşlar,
Eski monitörüm bozulduğu için yeni bir monitör almaya karar verdim. Ekran kartım RX 5600XT olduğu için 1440p'de oldukça kısıtlı performans alacağımı biliyorum ancak yazın daha güçlü bir ekran kartı alabilirim, 1080p monitör de önerebilirsiniz. Monitörün boyutunun 24 veya 27 inç olması ve tazeleme hızının 144-170Hz arası olması tercihimdir. Monitörlerin renk canlılığının, panel kalitesinin ve diğer özellikleri hakkında bilgili olmadığımdan dolayı sizden yardım istiyorum.

Sizce hangi monitörü almalıyım?

Bütçem 5000

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Attığınız linkteki monitör 60hz ve 2160p. Alabileceğim ekran kartı bile bu çözünürlükte yüksek fps alamayabilirim.
İlk attığınız biraz küçük gibi gözüküyor ancak 2. attığınızı listeme ekleyebilirim, tavsiyeniz için teşekkürler.

Eğer renkler gerçeğe yakın olsun istiyorsan IPS panel bir monitör almalısın. Daha da gerçekçi olsun diyorsan Samsung'un Quantum Dot teknolojisini kullanan monitörleri vardı, LG'nin de buna benzer Nano IPS teknolojili monitörleri var fakat bütçeyi aşıyor sanırım.

HP Omen'de de varmış 5000TL'den biraz daha yüksek.

@Commodore 64
Attığınız linkteki HP Omen 27i ürününe baktım. Bütçemi biraz aşıyor ancak ödeyebilirim. Diğer IPS monitörlerle arasındaki fark oldukça bariz mi?
HP model monitörden bahsedilmiyor ama Nano IPS'in ne olduğunu anlatıyor şu video'da

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HP model monitörden bahsedilmiyor ama Nano IPS'in ne olduğunu anlatıyor şu video'da

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler dostum, yabancı kaynaklı incelemelere de baktım sanırım tercihimi Omen 27i'den kullanacağım.

Geri
Yukarı