144 Hz 1 ms TN panel monitör önerisi

Bütçe
2000
Bu monitörü öneren arkadaşlar neye göre öneriyor açıklıyabilir mi?

Panel, tepkime süresi, yenileme hızı, Sync özelliği(oyunlar için önemli)

TN panel sizi profesyonel bir oyuncu falan yapmaz, merak etmeyin.
Ben IPS almanızı öneririm.
@Aberforth. neden güldünüz?

Arkadaşı hiç tanımadan etmeden yargılamaniz komiğime gitti. Belki de profesyonel olarak oynuyordur. TN monitörlere ön yargınızı da bırakın artık. Ve kendimde IPS panel tecrubemle çoğu yeni nesil TN panel gayet güzel renkler veriyor ve FPS konusunda ghosting vb olaylarla kafa yormamak için hala en iyisi TN.

Arkadaşı hiç tanımadan etmeden yargılamaniz komiğime gitti. Belki de profesyonel olarak oynuyordur. TN monitörlere ön yargınızı da bırakın artık. Ve kendimde IPS panel tecrubemle çoğu yeni nesil TN panel gayet güzel renkler veriyor ve FPS konusunda ghosting vb olaylarla kafa yormamak için hala en iyisi TN.

1617036249878.png

Bayağı fark var neden IPS alacağına TN alıp kötü performans alsın?

Para biriktir 240 al 144 leş. XL2411p de leş bu arada BenQ dışında bir marka kullanmalısın bence. Sanırım ben Q blackbars oyuncuları için iyi olabilir ama leş. 240 almayı bekleyebilmelisin bence. Arada dağlar, denizler, yıldızlar var bence!
Arkadaş rastgele yazdığı için hiç birşey bilmiyor. Yokmuş gibi davranın :)

Arkadaşı hiç tanımadan etmeden yargılamaniz komiğime gitti. Belki de profesyonel olarak oynuyordur. TN monitörlere ön yargınızı da bırakın artık. Ve kendimde IPS panel tecrübemle çoğu yeni nesil TN panel gayet güzel renkler veriyor ve FPS konusunda ghosting vb. olaylarla kafa yormamak için hala en iyisi TN.
Profesyonel olsa bile arada bir şey değişmeyecek hocam. Ayrıca 24G2U’da ghosting yok. Şimdi dersiniz “...ama o 0.5 MS ve 165 HZ” 1 MS ile 5 MS arasında hiç bir fark yok hocam, 144 HZ ile 165 HZ’de aynı şekilde. Bilmeden konuşmanızı önermem.

Eki Görüntüle 947342

Bayağı fark var neden IPS alacağına TN alıp kötü performans alsın?
Bakın her panel farklıdır bunu internette bulduğunuz bir fotoğrafla kanıtlayamazsiniz. Oradaki cümlem de ne kullanmışım yeni nesil kaliteli tn paneller demişim bu fotoğrafı 10 yıldır aynı konulara atıyorsunuz. Ne zaman ghosting kalkar ve tepkime gtg olarak tn panelle aynı olurlar o zaman fps için öneririm.

Profesyonel olsa bile arada bir şey değişmeyecek hocam. Ayrıca 24G2U'da ghosting yok. Şimdi dersiniz “ama o 0.5 ms ve 165 hz” 1 ms ile 5 ms arasında hiçbir fark yok hocam, 144 Hz ile 165 Hz'de aynı şekilde. Bilmeden konuşmanızı önermem.

Size göre fark yok ama emin olun FPS oyunlarında tıkladım ölmedi olayı yaşamak istemiyorsanız 1ms tercih edilmeli. 7 yıldır FPS oyuncusuyum ve 2 3 monitör değiştirdim ve gayet anlaşılıyor. Kendi tecrübem olmasa yorum yapmam.

Hocam peki ölü pixel tarzı kronik sorunu falan var mı?

Vatan da eğer istersen kontrol edip yolluyorlar diye biliyorum sıkıntı çıkmaz.

Bakın her panel farklıdır bunu internette bulduğunuz bir fotoğrafla kanıtlayamazsiniz. Oradaki cümlem de ne kullanmışım yeni nesil kaliteli TN paneller demişim bu fotoğrafı 10 yıldır aynı konulara atıyorsunuz. Ne zaman ghosting kalkar ve tepkime GtG olarak TN panelle aynı olurlar o zaman FPS için öneririm.

Monitörden alacağı FPS önemli değil o kadar ve IPS'lerin kötü FPS verdiğini nereden çıkardınız?
Kasa da biter çoğu şey monitör de önemli elbet ama. İşlemci, ekran kartı, RAM, RAM MHz hızları FPS'i çok etkiler. Özellikle ekran kartı

Geri
Yukarı