144 HZ 1080p 24 inch kaliteli monitör önerisi

Viewsonic XG2402 almaya karar kıldım. Şimdi aklımda bir soru kaldı, bu monitörü almak için "kara cuma", "n11.11" gibi indirimleri beklemeli miyim? Gerçekten 300₺ ve üstü bir indirim olur mu?

Arkadaşlar, Steam'de ve Origin'de 200 e yakın oyum olmasına rağmen, "Gidemde oyun alam." dedim bu hafta sonu. Sonra bi an aklıma 45 TL lik koltuğum ve bilgisayarı topladığımda -2 yıl önce- en ucuz 21.5'' 1080p olan şeyler aklıma geldi. İlk önce bi bunlara şekil düzen vereyim dedim.
Sizden 23.0-24.5 inch, 1080p ve üstü, 1 MS. gecikmeli, 144 HZ bir monitör istiyorum. Hemen anında almayacağım, alacağım şeye göre para biriktereceğim. Şaunki bütün donanımım -yaklaşık 7000, 8000TL arası olmalı ve hepsini günlük harçlıklarım ile 1 yıl gibi bir sürede satın aldım- biriktirdiğim paradan alındı, yani bunu biriktirmenin zor olacağını sanmıyorum. Ama o kadar çok seçenek varki aklım çok karıştı. Ayrıca parlaklık ayarı, yükseklik ayarı vs. gibi yani günlük kullanımı kolaylaştıracak neredeyse herşeyin olmasını istiyorum ki başım bi daha ağrımasın.

Kısacası, 1080p, 144 HZ, 1 MS., 23.0-24.5 inch ve özellikle günlük kullanımda sağ-sola eğilme, yükseklik ayarı, eğiklik ayarı vs. bu tarz şeyleri olsun ve 2-3 yıl boyunca sıkıntı çıkarmasın. 2000TL üstü olmaması da çok önemli. Gereksiz uzattığımı düşünerek neredeyse her konumda yaptığım gibi şimdi de "kısacası" bölümü yaptım. İyi yayınlar.

Not: saçma gelebilir ama değişken kurdan dolayı (Daha doğrusu hep yükselen kur.), bazen değişik eşyalar daha iyi olmasına rağmen daha ucuz olabiliyor. Ondan dolayı 4K, 28 inch dahi olsa sıkıntı değil. Ama yukarıdakiler olursa daha iyi olur, ama daha ucuz ve daha iyi olursa hiç sıkıntı değil.
SAMSUNG 24.5 LS25HG50FQMXUF 1MS 144HZ FreeSync Gaming HDMI,DP Dark Blue Black LED SAMSUNG

Viewsonic XG2402 almaya karar kıldım. Şimdi aklımda bir soru kaldı, bu monitörü almak için "kara cuma", "n11.11" gibi indirimleri beklemeli miyim? Gerçekten 300₺ ve üstü bir indirim olur mu?

2401 kullanıyorum TN olarak 144 Hz 1 MS de en iyi model güncel olması sebebi ile 2402. 01 ile arasındaki fark arka paneli daha kibar ve görünüş olarak daha iyi. Kozmetik olarak geliştirilmiş hali. Uyguna bulabiliyorsan 2.elden 2401 e de yönelebilirsin.

ASUS ROG Swift PG248Q eSports Gaming Monitör - 24" FHD (1920x1080) 1ms, 180Hz'e Hız Arttırma, G-SYNC™
Bu monitörü kullanmış biri olarak söylüyorum Tn panel pişmanlıktır. Tn panel den uzak dur bunun dışında alternatifleri değerlendir iyi forumlar.

Bende Samsung tn panel, 144hz, 1ms, 24.5 inch monitör aldım. Ekran inanılmaz göz yoruyor. Renklerini de bir türlü ayarlayamadım. Beyazlar aşırı parlak. %15 parlaklıkta bile parlak geliyor. Kardeşimin MSI laptopunda ips panel vardı. Ondaki görüntü kalitesi ve renk canlılığı hayran bırakmıştı. Malzeme kalitesi çok iyi fakat ips panele yetişemez. İps panelin dezavantajı gecikme süresi 1 ms bulmak çok zor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı