144 Hz destekleyen DVI kablo önerisi

Lelouchvi1

Decapat
Merhaba. DVI-D kablosu ile 144 Hz almak için kablo önerir misiniz? İnternete baktığımda çoğu yorumlar 144 Hz desteklemiyor diyor kaliteli bir kablo olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Lelouchvi1

Geçen bir sıkıntı vardı arkadaş eski bir ekran kartında monitör 144 Hz desteklemesine rağmen 144 Hz alamadığı için konu açmıştı, sizde de benzer durum olabilir mi? Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz ve hangi kabloyu kullanıyorsunuz bilmediğim için varsayım yapıyorum, şu çözümü deneyebilirsiniz.

DVI 144 Hz desteklemez. DisplayPort/HDMI 2.0 lazım onun için.
Hocam Dual Link ile alınabilmesi gerek.

Son düzenleme:
@Lelouchvi1

Geçen bir sıkıntı vardı arkadaş eski bir ekran kartında monitör 144 Hz desteklemesine rağmen 144 Hz alamadığı için konu açmıştı, sizde de benzer durum olabilir mi? Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz ve hangi kabloyu kullanıyorsunuz bilmediğim için varsayım yapıyorum, şu çözümü deneyebilirsiniz.

Hocam Dual link ile alınabilmesi gerek.

Ekran kartım RX 570 monitörümde de ekran kartımda da işaretlenmiş olan girişten var kabloyu açıkçası kablo yığını içinden buldum markasını bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 23.PNG
    23.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 24
1.png

@Lelouchvi1
Evet dediğiniz gibi RX 570 Armor'da işaretlenen giriş bulunuyor. Peki monitörünüzün modeli nedir?

144 Hz veren DVI-D kabloların sadece yurt dışında bulunduğunu söyleyen arkadaşlar var.

Veya buradan aldığı kabloyla 144 Hz alsa bile görüntünün kötü olduğunu söylemiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı