144 Hz diye alınanmonitör 165 Hz çıktı

RM-344 aldığımda fişte ve monitörün üzerinde 144 Hz yazmasına rağmen bilgisayar 165 Hz çıktı.

Monitör belki overclocklanabilir monitördür. Örneğin 60Hz monitörler 72Hz olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aydınlanmamış karanlık bir mevzu daha.

Bu monitörü alıp da 144'te kullansa bile oyun içi 165 zorlaması ve görüntünün kötü olması...
Rampage'ye güvenip bileşen alınırsa böyle saçmalıklar gözükebilir. Hem bu forumda hem diğer forumlarda konusu açıldı bunun DP ile bağlanıyorsan 165 gözüküyor ama eğer onu seçersen allak bullak oluyor 60Hz den de kötü şekilde kullanıyorsun paneli. O yüzden kendi O.C'suz stok hali 144'ü kullanmak daha sağlıklı.

Aydınlanmamış karanlık bir mevzu daha.

Bu monitörü alıp da 144'te kullansa bile oyun içi 165 zorlaması ve görüntünün kötü olması...
Rampage'ye güvenip bileşen alınırsa böyle saçmalıklar gözükebilir. Hem bu forumda hem diğer forumlarda konusu açıldı bunun DP ile bağlanıyorsan 165 gözüküyor ama eğer onu seçersen allak bullak oluyor 60Hz den de kötü şekilde kullanıyorsun paneli. O yüzden kendi O.C'suz stok hali 144'ü kullanmak daha sağlıklı.
Hayır 165 Hz de rahatça oyun oynayabiliyorum, hatta 144 yapınca daha az akıcı oluyor.

Hocam götürmenizi tavsiye ederim garantide vs. sorun yaşarsanız üzülürsünüz.
Ya büyük ihtimalle değiştirmek istersem sorun çıkmaz çünkü bütün sistemi aynı yerden aldım ve sorun kendilerinin benim değil.

Geri
Yukarı