144 Hz Freesync monitör için ekran kartı tavsiyesi

Moba türü oyunlar oynuyorum hocam sadece.
Zorlasam 100 Tl daha üste çıkabilirim ama kasam ufak olduğu için o ebatlarda GTX 970 olduğunu sanmıyorum.
Lolü bilmem ama DOTA 2 de o ekran kartıyla 100fps i geçebileceğini sanmıyorum full ultrada. Ayriyetten DOTA tarzı oyunlar ekran kartından çok CPU yorar.

Yeter o karta.
Screenshot_20180626-192941_Chrome.jpg

Seçtiğiniz kartın linkini atın veya adını söyleyin sığar mı söyliyim.
Mesela GALAX GEFORCE GTX 970 Black EXOC SNIPER - EXOC-SNPR Series - Graphics Card bu sığıyor.

Freesync ve Gsync deneyimlemis biri olarak söylüyorum. Bomboş gereksiz sacma sapan bir teknoloji. 144 hz de 144 hz ustu alabiliyorsan iyisindir. 240 hz de 240 üstü alabiliyorsan iyidir. Yirtilma dediğin sorunu oyunlardaki fps sabitleyici ve üçlü arabellekleme ile çözebilirsin. Kesinlikle emin ol freesync açıkmis kapaliymis gözünle farkedemeyeceksin. Milimlik farklar için bu kadar ücret ödemek aşırı gereksiz.

Bu konuda herkesle tartışabilirim.

Freesync ve Gsync deneyimlemis biri olarak söylüyorum. Bomboş gereksiz sacma sapan bir teknoloji. 144 hz de 144 hz ustu alabiliyorsan iyisindir. 240 hz de 240 üstü alabiliyorsan iyidir. Yirtilma dediğin sorunu oyunlardaki fps sabitleyici ve üçlü arabellekleme ile çözebilirsin. Kesinlikle emin ol freesync açıkmis kapaliymis gözünle farkedemeyeceksin. Milimlik farklar için bu kadar ücret ödemek aşırı gereksiz.

Bu konuda herkesle tartışabilirim.
Ben de katılıyorum FreeSync kullanan biri olarak çoğu oyunda yırtılma farkedilmiyor bile FreeSync kapalı olsa dahi. LoL'de yırtılma olduğundan kullanıyorum mesela ama FreeSync'in çalışması için fpsi 142ye sabitlemek gerekiyor 144 ve üzerinde yırtılmaları engelleyemiyor. FreeSync çalışma aralığında olmadığı için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı