Freesync Monitör için Ekran Kartı Tavsiyesi

Sercan1096

Megapat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Arkadaşlar alacağım monitörün Freesync desteği var ekran kartı olarak RX560 mı daha iyi bir seçenek olur (Vega ya da 580 uygun fiyata düşene kadar) yoksa şu an için 1000 TL altı en yüksek performansı veren GTX 1050 ti mı daha iyi bir tercih olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, GTX1050Ti daha performanslıdır fiyatıda daha yüksektir.
RX560'ın rakibi GTX1050'dir ve oyundan oyuna değişmekle beraber RX560 daha güçlüdür.
Rx560 ile alabileceğiniz en uygun FreeSync monitörler AOC ve ViewSonic tarafından üretilen 75Hz 1ms FullHD monitörlerdir.
Tavsiyem bu modeldir, bende bu modelin 24 inçliğini kullanıyorum hayli memnunum.
AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı

Merhaba, GTX1050Ti daha performanslıdır fiyatıda daha yüksektir.
RX560'ın rakibi GTX1050'dir ve oyundan oyuna değişmekle beraber RX560 daha güçlüdür.
Rx560 ile alabileceğiniz en uygun FreeSync monitörler AOC ve ViewSonic tarafından üretilen 75Hz 1ms FullHD monitörlerdir.
Tavsiyem bu modeldir, bende bu modelin 24 inçliğini kullanıyorum hayli memnunum.
AOC G2260VWQ6 21.5" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) Full HD Fiyatı
Açıkçası ekran kartı ve monitör için 1800 lira bütçem var. Bunu ikisi arasında dengeleyip kısa vadede en iyi deneyimi almak istiyorum oyunlarda. Piyasa düzelince ve veganın da çıkışıyla birlikte ekran kartımı yükselteceğim için monitörden de kısmak istemiyorum bu yüzden ikilemde kaldım. RX 560 ve iyi bir freesync monitörde orta ayarlarda 40-50 fps mi daha iyi olur yoksa daha ucuz monitör ve gtx 1050 ti ile orta-yüksek ayarlarda 55-60 fps mi daha iyi olur. Daha önceden freesync deneyimim olmadığı için 60 fps altındaki değerlerde oyunlardaki akıcılığın nasıl olduğunu bilemiyorum...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı