144 Hz için HDMI yok yoksa Display Port mu?

Çok az istisnalar dışında HDMI ile 1920x1080 çözünürlükte en fazla 120 FPS iletilebiliyor. 1920x1080 çözünürlükte 144 Hz için DP şart.
DP ile ses ve görüntü iletiliyor. Ben şu anda 1920x1080 çözünürlükte 144 Hz görüntü için DP kullanıyorum ve monitörüme ses de gidiyor. Bildiğinizin aksine Display Port daha modern bir arabirimdir.
DVI-I'le karıştırmayalım. DVI arabirimi HDMI arabirime göre eski olup DVI-I'le ses iletilmez.
Dijital arabirimleri kalite olarak sıralarsak: Display port>hdmı>dvı
Bu arada belirtmekte fayda var: HDMI ve Display Port arabirimlerinin sürümleri var. Birisinin eski sürümü ile diğerinin yeni sürümünü kıyaslamak hatadır.
Kullandığının arabirimin sürümünün verdiği özellikleri kullanmak için:
Ekran kartının çıkışı, kullanılan kablo ve monitör o sürümü desteklemelidir. Taburenin üç ayağı gibi hepsi de aynı sürümü desteklemeli.

Bende MSI Optix MAG245r kullanıyorum fakat ekran kartının üzerinde 1 tane HDMI 3 tane DP girişi olduğu için ikinci monitörümü bağlayamıyorum MSI monitörümü HDMI girişi ile bağladım sizce DP port dönüştürücü almalı mıyım? Veyahut kutu içeriğinden bunun çıkması gerekiyor muydu almam gerekiyorsa birkaç öneride bulunur musunuz teşekkürler.

Bende MSI Optix MAG245r kullanıyorum fakat ekran kartının üzerinde 1 tane HDMI 3 tane DP girişi olduğu için ikinci monitörümü bağlayamıyorum MSI monitörümü HDMI girişi ile bağladım sizce DP port dönüştürücü almalı mıyım? Veyahut kutu içeriğinden bunun çıkması gerekiyor muydu almam gerekiyorsa birkaç öneride bulunur musunuz teşekkürler.
Bildiğim kadarıyla hiçbir firma böyle bir dönüştürücü vermez monitörle birlikte. Yorumları iyi olan bir dönüştürücü almalısınız. Ucuz ve dandik olanlar kararsızlaşıyor çoğunlukla.

Yeni konular

Geri
Yukarı