144 Hz monitörümde Display Port girişi yok HDMI var

aly68

Kilopat
Daha fazla  
144 Hz monitörüm de Display Port girişi yok HDMI var, eskiden bu monitörü eski ekran kartımla DVI-D giriş sayesinde kullanabiliyordum. Ancak yeni ekran kartı aldım ve DVI-D girişi yok sadece HDMI ve Display Port girişi var, şimdi ben HDMI to Display Port kablolarından alsam Display Port'u ekran kartına, HDMI girişini de monitöre taksam 144 Hz alabilir miyim? Yoksa HDMI to DVI-D kablosu alıp HDMI girişini ekran kartına DVI-D girişini monitöre taksam olur mu bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Yoksa tek çare yeni monitör mü almak?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI kablosu da 144 veriyor ekran kartınız yeni olduğuna göre HDMI sürümü de yüksektir sorun olacağını sanmam HDMI alın. Dönüştürücü değil HDMI to HDMI.

Fark etmez hocam. DP to HDMI da alabilirsiniz. Büyük ihtimalle de 144 Hz verir. Zaten seçenekler de kısıtlı.
Aldığınız ekran kartı nedir?

Ekran kartım 6600XT monitörüm ise BenQ 24 XL2411 Zowie, monitörün HDMI versionu sanırsam 2.0 değil o yüzden 144 desteklemiyor HDMI ile, şu an HDMI kablosu taktım 1920x1080 de Max 60 Hz gösteriyor.

Ekran kartım 6600XT monitörüm ise
BenQ 24" XL2411 Zowie.
Tamam hocam. HDMI ile de 144 Hz alabilirsiniz. Sıkıntı olmaz. Normal bir HDMI kablo da olur.

Ekran kartım 6600XT monitörüm ise BenQ 24 XL2411 Zowie, monitörün HDMI versionu sanırsam 2.0 değil o yüzden 144 desteklemiyor HDMI ile, şu an HDMI kablosu taktım 1920x1080 de Max 60 Hz gösteriyor.

PC çözünürlüğün de olup olmadığınızı kontrol edin.

PC çözünürlüğün de olup olmadığınızı kontrol edin.

Çözünürlüğü düşünürünce 120 Hz kadar alabildim.
Monitör DVI-D ile 144 alabiliyor ekran kartıda Display Port ile 144 verebiliyor Display Port to DVI-D alsam mantıklı değil mi?

Monitör DVI-D ile 144 alabiliyor ekran kartıda Display Port ile 144 verebiliyor Display Port to DVI-D alsam mantıklı değil mi?
Denemeden bilmek zor.

Monitör DVI-D ile 144 alabiliyor ekran kartıda DisplayPort ile 144 verebiliyor DisplayPort to DVI-D alsam mantıklı değil mi?

Dostum bu sorununu ben şu an yaşıyorum kablo ile çözebildin mi? Aynı monitör RTX 3080 ekran kartı.

Geri
Yukarı