144 Hz Monitörde oyun oynamak

Tolunay Esergün

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 144 hz monitör almayı düşünüyorum, çeşitli sitelerde okuduğum kadarıyla 60 fps üstünde oyun oynamak ciddi baş ağrısına sebep oluyormuş, Bu ne kadar doğrudur tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ?

Benim 60 Hz monitörüm var. 60 FPS'nin üstünde çok oyun oynamışımdır. Baş ağrısının '60 FPS üstü' oyun ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ancak çok oyun oynarsan başın ağrıyabilir.:)
Bir de 144 Hz monitör ile bu durum ile ilgisi yok. 144 Hz monitörde 'tearing' dediğimiz kırılmalar 144 FPS'ye kadar olmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
144 Hz monitör bütçe var ise kesinlikle alımalı. Üst düzey bir kart kullanıyorsanız 60FPS üstünde can sıkıcı 'tearing'ler ile uğraşmamak için gerekli.

60 FPS fazlası baş ağrısını ilk defa duyuyorum Cs 1.6 1000 FPS oynuyorum bhop maplarini hiç bir sorun olmuyor :D Markaya geliceksen asus her türlü daha iyidir.:D Şimdiden kolay gelsin hayırlı olsun.

1000 FPS donanımından alıyor olabilirsin ancak monitörün sınırı belirler. 60 Hertz monitörün var ise en fazla 60 FPS'yi görüntüliyebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı