144 Hz monitör almak mantıklı mı?

Hocam tahmini söyledim aslında, genelde Vsync açık olduğu için ortalama kaç fps aldığımı bilmiyorum. Bakmam gerekiyor fakat pc başında değilim şuanda..

Monitörü sonuçta bir kere alacağım diye düşündüm çünkü monitör aldıktan sonra bu yıl içerisinde bilgisayarıda değiştirme durumum var. Ondan dolayı 144 Hz düşündüm aslında..
Eğer ileride yeni bir pc alma düşüncen varsa 144hz almanı öneririm.

Laptopu yeni 1050'si var sorun alicagi monitor de olabiliyor genelde bende 1060 var aldigim 144 Hz monitor HDMI'da 144 destelemedigi icin mini displaya display kablo alarak isimi cozdum ve kesinlikle almayi dusunuyorsa 144 Hz ciddi fark oluyor 60Hz ekranda kasa kasa ilerliyor geliyor şu an imlec bile.

Viewsonic bakıyorum aslında varsa öneriniz alabilir miyim? Yada dikkat etmem gereken bir durum var mı?

ViewSonic bakıyorum aslında varsa öneriniz alabilir miyim? Ya da dikkat etmem gereken bir durum var mı?

Hmdi baglanmak zorunda degilsiniz benim gibi mini display Display Port'la da baglanabilirsiniz laptopunuza 144 Hz'de alirsiniz bende hmdi da 120Hz son deger. 2460PF AOC bendeki model bu HDMI'la 144 alamazsiniz onerimde paugge kablo mini displaya display kabloda.

@piwi Thunderbolt girişi var değil mi laptopta?
144Hz'i destekliyor. Şurada anlatılmış okuyabilirsiniz:

Thunderbolt girişi var tabii de, normal HDMI girişi de var. HDMI desteklemiyor mu ki ?
Hmdi baglanmak zorunda degilsiniz benim gibi mini display Display Port'la da baglanabilirsiniz laptopunuza 144 Hz'de alirsiniz bende hmdi da 120Hz son deger. 2460PF AOC bendeki model bu HDMI'la 144 alamazsiniz onerimde paugge kablo mini displaya display kabloda.

Hocam emin misiniz? HDMI versiyonu 1.4'ün üzerinde ise 144 Hz alınabiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı