144 Hz monitör hangi kabloyla kullanılır?

Lovestorry42100

Decapat
Merhaba arkadaşlar. AOC C24G1 144 Hz 1 ms monitör aldım. Fakat içerisinde gelen HDM DP ve benim kendimde olan DVI kablosu ile bütün hepsi ile 144 Hz almaktayım. Bu kabloların hangisi ile görüntü almam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
DP kullanırsan, sisteminde Nvidia kart olsa bile Sync teknolojisinden faydalanman mümkün.

HDMİ kablo ile 144 HZ alabilirsin ama FreeSync desteklemiyor Sync özelliğinden yararlanmak için Display Port kullanılmalı.

HDMİ kablo ile 144 HZ alabilirsin ama FreeSync desteklemiyor Sync özelliğinden yararlanmak için Display Port kullanılmalı.
Lütfen yanlış bilgi aktarmayalım.
HDMI kablo ile en fazla 120 Hz alabilirsin, ancak HDMI girişlerin "HDMI 2.0" olmak zorunda. O da GTX serileri ile geldi.
144 Hz alabilmek için DP kablosu olması gerek.

HDMI kablo ile en fazla 120 Hz alabilirsin, ancak HDMI girişlerin "HDMI 2.0" olmak zorunda. O da GTX serileri ile geldi.
Dediğin konuda haklısın eski monitörüm HDM ile 120 HZ veriyordu ama kablo farkları varmış çoğu yeni monitörler HDM ile 144 veriyor yani bu benim hissettiğim olay değil geliştirilmiş görüntü ayarlarından seçebiliyorum 144 HZ veriyor hatta bir arkadaş kablo konusunda konu açmıştı araştırırsanız demek istediğimi anlarsınız HDM ile 144 HZ alınabiliyor artık kablo ile alakalı bir durum bu eskisi benimde 120 veriyordu yeni monitörüm hepsinde 144 veriyor.
DP kullanırsan, sisteminde Nvidia kart olsa bile Sync teknolojisinden faydalanman mümkün.
Nvdia kullanıyorum freesync yok ama öyle birşey varsa tercihimi displayden yana kullanıyım fakat hani HDM ile görüntüyü daha güzel aktarırsa freesync çokta önemli değil sistem yırtılma yapacak kadar zayıf değil.
Mesela arkadaş bende AOC 2460PF varken viewsonic curved bi monitör aldı o HDM ile takmıs 144 seçtim dedi seçemezsin diye inatlaştım gittim baktım harbi harbi veriyor sonra benim monitörü satıp c24g1 aldım ikiside AOC olunca vermez dedim taktım HDM denedim 144 HZ verdi sonra araştırdım bazı HDM kabloları veriyormuş ama ben genede DP ile taktm.

Son düzenleme:
Merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Satın aldığım RX 5700 XT'nin DVI girişi yokmuş. HDMI kablosu satın aldım, onunla da 60Hz'in üstünü göremedim. Kablo kalite farkından dolayı mıdır?
Eğer öyleyse abartı fiyatlarda olmayan 144 Hz kablo önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

HDMI bağlantı kullanıyorum, hem 144hz hemde Free-sync nimetlerinden faydalanıyorum. Bence siz yanlış bilgi vermeyin. 🙂

ancak HDMI girişlerin "HDMI 2.0" olmak zorunda
sanırım anlatım bozukluğu gerçekleşmiş hangi kafayla yazdığımı bilmiyorum :) HDMI 2.0 öncesinde 120Hz, sonrası 144Hz kullanılabilir. Ben de şuan 144Hz alıyorum HDMI ile. Yanlış anlaşılma olmuş düzeltemiyorum mesajı :)
Merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Satın aldığım RX 5700 XT'nin DVI girişi yokmuş. HDMI kablosu satın aldım, onunla da 60Hz'in üstünü göremedim. Kablo kalite farkından dolayı mıdır?
Eğer öyleyse abartı fiyatlarda olmayan 144 Hz kablo önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Bu linkten
Hocam monitörün 144 Hz ise verdiğim linkten istediğin birini alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı